RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Poseł PO o zapowiedzi Trzaskowskiego: Retoryka, tego się nie da zrobić

Kandydat KO na prezydenta uważa, że wielkie projekty inwestycyjne, jak przekop Mierzei Wiślanej, należy przesunąć o „dwa lub trzy lata”. Choć nie wiadomo, jak owe „odłożenie w czasie” miałoby wyglądać, w taki scenariusz wątpią także partyjni koledzy Rafała Trzaskowskiego. – Są formuły retoryczne, Rafał Trzaskowski użył tego jako jednego z przykładów – stwierdził Robert Kropiwnicki. Poseł PO uważa, że realizowanej już inwestycji przekopu Mierzei „nie da się wypowiedzieć”.

CPK, LGBT i „milion drzew”. Pytania portalu tvp.info, na które Trzaskowski nie odpowiedział

Kandydata Koalicji Obywatelskiej zapytaliśmy o kilka istotnych kwestii, na które odpowiedzi do tej pory unikał. To: szczegóły jego propozycji...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Od kilku dni Rafał Trzaskowski na spotkaniach i konferencjach prasowych w różnych miastach Polski (kandydat nie prowadzi jeszcze kampanii wyborczej) mówi o konieczności wstrzymania inwestycji. Jego zdaniem, dla polskiej gospodarki lepsze od przekopu są inwestycje infrastrukturalne.

– Rozmawiając z ludźmi, wiem, co jest dla ludzi najważniejsze i dlatego mówię: opóźnijmy tę inwestycję o dwa czy trzy lata, jak się już skończy Covid-19 na 100 proc., i przekażmy te pieniądze na specjalną „poduszkę finansową” dla tych wszystkich, którzy mogą utracić pracę; przekażmy te pieniądze na premie dla pielęgniarek, lekarzy, bo tych pieniędzy nie ma, przekażmy te pieniądze na szpitale – mówił Trzaskowski we wtorek.

Innego zdania jest Robert Kropownicki. – Nie ma co straszyć Rafałem Trzaskowskim. Jak będzie prezydentem, nie będzie zamykał różnych inwestycji, proszę się nie martwić – mówił poseł PO w TVP Info.

Czemu więc kandydat KO mówi, żeby zlikwidować te inwestycje i przenieść pieniądze na inny cel? – Tej inwestycji nie da wypowiedzieć, bo jest już w trakcie realizacji – odpowiedział wymijająco Kropiwnicki.

Jego zdaniem powstrzymać trzeba te inwestycje, gdzie „ludzie biorą dziesiątki tysięcy złotych za zarządzanie łąką”. Wskazywał przy tym na budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Trzaskowski, CPK i „nowa solidarność”. Nie nowa, z Niemcami

„W Berlinie udało się po latach i będziemy mieli lotnisko”. Kto to powiedział? Jakiś niemiecki polityk? Nie. To Rafał Trzaskowski w 2018 roku....

zobacz więcej

Jak zaznaczył, prezydent jest od tego, żeby mówić w imieniu narodu, na co trzeba zwrócić uwagę.

– Wiem, że Rafał Trzaskowski będzie prezydentem, który będzie podejmował decyzje, a nie wywieszał białą flagę – zadeklarował.

Dopytywany o to, czy prezydent Warszawy nie zamierza dotrzymać słowa ws. zatrzymania przekopu Mierzei, Kropiwnicki odpowiedział: „Są formuły retoryczne, Trzaskowski użył tego jako jednego z przykładów. Na pewno powstrzymać trzeba ten słaby projekt, jakim jest Centralny Port Komunikacyjny”.

Polityk PO przyznał jednak, że sam „nie jest specjalistą od przekopu Mierzei”. – Mogę mówić o Odrze, o Kaczawie mojej ulubionej – wyjaśnił.

Całkowita długość nowej drogi wodnej wyniesie 22,8 km; ma mieć głębokość 5 m. Docelowo kanał ma umożliwić wpływanie do portu w Elblągu jednostek o długości do 100 metrów oraz do 20 metrów szerokości. Budowa kanału na Mierzei Wiślanej ma zakończyć się w 2022 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej