RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Jezu, ufam Tobie”. Nawijka łagiewnickich zakonnic podbija sieć [WIDEO]

Zakonnice poradziły sobie z zadaniem śpiewająco (fot. YT/Faustyna 2016)
Zakonnice poradziły sobie z zadaniem śpiewająco (fot. YT/Faustyna 2016)

Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach wzięły udział w inicjatywie #hot16challenge2. Swoim rapem, który podbił serca internautów, wspierają medyków walczących z epidemią koronawirusa i głoszą orędzie o Bożym miłosierdziu.

„Nigdy dotąd nie rapowałem...” Prezydent wziął udział w Hot16Challenge

„Nominacje od Zeusa przyjąłem z lekkim przerażeniem – nigdy nie rapowałem. (…) Niech muzyka nas łączy w dobrej sprawie!” – napisał na Twitterze...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Zakonnice odpowiedziały na nominowanie ich przez kleryków saletyńskich. „W każdej twojej potrzebie Bóg ma łaskę dla Ciebie. Nie chcemy maski, chcemy Twojej łaski. Łaski, łaski, miłosiernej łaski. Jedynym naczyniem, by czerpać łaski, jest ufność – tak powiedział Jezus. Nie ma co filozofować albo wciąż się denerwować. Otwórz tylko serce swoje i powiedz: »Jezu, ufam Tobie«” – rapują siostry z Łagiewnik.

Siostry do udziału w akcji nominowały: Wspólnotę Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w Waszyngtonie, duszpasterzy z Centrum Formacji Duchowej księży salwatorianów w Krakowie, Wspólnotę Miłości Miłosiernej z Polańczyka, Piotra Pałkę, Pawła Bębenka i Huberta Kowalskiego oraz ks. Rafała Jarosiewicza z ekipą świeckich misjonarzy.Akcja #Hot16challenge polega na nagraniu 16 wersów i nominowaniu do udziału w inicjatywie kolejnych osób, które mają stworzyć swoje nagranie rapu w ciągu 72 godzin. Akcji towarzyszy zbiórka środków na wsparcie lekarzy i szpitali w walce z koronawirusem. Jak podano na stronie www.siepomaga.pl/hot16challenge, zebrano na ten cel już ponad 3,5 mln zł.

źródło:
Zobacz więcej