RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus. Włochy zniosły już większość ograniczeń

Otwierają się między innymi wszystkie muzea i galerie sztuki (fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI)
Otwierają się między innymi wszystkie muzea i galerie sztuki (fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI)

We Włoszech zniesiono niemal wszystkie ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Od środy kraj otwiera swoje granice dla obywateli strefy Schengen.

Czarnogóra otworzyła granice. Na liście nie ma Polski

Czarnogóra otworzyła granice dla poszczególnych państw. Na tej liście nie znajdują się obywatele Polski. Kryterium jest osiągnięcie przez dany kraj...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Po raz pierwszy od 9 marca można bez ograniczeń poruszać się po całym terytorium Włoch i wyjeżdżać za granicę. Otwierają się również wszystkie muzea, galerie sztuki i plaże.

Nadal obowiązywać będą zasady reżimu sanitarnego – zachowania bezpiecznej odległości i noszenia maseczek w środkach transportu publicznego, urzędach, biurach i punktach usługowych.

W Lombardii, która została najbardziej dotknięta pandemią, maseczki trzeba nosić również na ulicach. W supermarketach, sklepach i windach w całych Włoszech trzeba nosić rękawiczki. Wciąż obowiązuje też zakaz zgromadzeń, zamknięte pozostają także dyskoteki.

12 lub 13 czerwca ruszą rozgrywki piłkarskie, ale mecze do odwołania będą się odbywać bez publiczności. Teatry i sale koncertowe mają się otworzyć 15 czerwca z zachowaniem dystansu społecznego.

We wtorek Obrona Cywilna poinformowała, że w ciągu ostatniej doby na COVID-19 zmarło 55 osób. Łączny bilans wzrósł do 33 530. Zanotowano również 318 nowych zakażeń. Liczba osób z koronawirusem spadła poniżej 40 tysięcy – w ciągu jednej doby o 1 474.

źródło:
Zobacz więcej