RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Błaszczak: Opozycja wciąż jest totalna, ale Polacy są mądrym narodem

(fot. arch.PAP/Marcin Obara)

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak ocenił, że opozycja „wciąż jest totalna” i że w kontekście wyborów przewiduje z jej strony kolejne „ataki”. Skrytykował również kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowkiego.

Mastalerek wątpi w szanse Trzaskowskiego: Polacy nie lubią skrajności

Klęska kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej nie była wynikiem jej działań, ale tego, co mówili i robili liderzy jej formacji, tego, co jej...

zobacz więcej

Ocenił, że politycy z przeciwnej strony chcieli zablokować wybory i robili wszystko, żeby do nich nie doszło. – To im się nie udało i to jest sukces, bo wybory odbędą się w czerwcu – przyznał Błaszczak.

Szef resortu obrony powiedział, że spodziewa się dalszego sprzeciwu polityków opozycji, już po ogłoszeniu daty wyborów prezydenckich.

– Teraz Trzaskowski jest agresywny. Próbuje w ten sposób atakować. Podważa sytuację, jaka ma miejsce w naszym kraju, a więc pewnie będziemy mieli do czynienia z atakami, ale Polacy są mądrym narodem i wybierają tych, którzy pracują rzetelnie dla naszej ojczyzny i taki niewątpliwie jest pan prezydent Andrzej Duda – podkreślił.

Sejm uchwalił we wtorek ustawę dotyczącą organizacji wyborów prezydenckich, przyjmując część poprawek zgłoszonych przez Senat. Zakłada ona głosowanie w lokalach wyborczych oraz – dla zainteresowanych – oddawanie głosów korespondencyjnie. Dokument podpisał już prezydent Duda i został on opublikowany w Dzienniku Ustaw.

Według zapowiedzi, datę wyborów prezydenckich marszałek Sejmu Elżbieta Witek ma ogłosić w środę bądź w czwartek. Najbardziej prawdopodobny termin to 28 czerwca.

źródło:
Zobacz więcej