Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Kidawa-Błońska nadal jest kandydatką? Tajemnicza plansza w spocie KO

Podpis może wzbudzać wątpliwości (fot. Twitter/CezaryTomczyk)

W opublikowanym niedawno nowym spocie Koalicji Obywatelskiej pojawia się plansza, która może wzbudzać wątpliwości co do tego, kto jest kandydatem KO na prezydenta.

Oświadczenie Kidawy-Błońskiej. Rezygnuje

Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała, że rezygnuje z kandydowania w wyborach prezydenckich. – Ponoszę odpowiedzialność za to, co się wydarzyło....

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

W poniedziałek Koalicja Obywatelska opublikowała spot, w którym występuje Cezary Tomczyk prezentujący zamknięty dworzec w Kłobucku. Poseł atakuje byłą premier Beatę Szydło i prezydenta Andrzeja Dudę za to, że nie przywrócili do Kłobucka połączeń kolejowych, które zostały zawieszone w 2009 r., a więc za rządów PO-PSL.

Wątpliwości budzi jednak plansza, która pojawia się na końcu wideo. Małymi literami napisano: „Komitet Wyborczy kandydata na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej”. Można więc wywnioskować, że albo spot sfinansowano z funduszy komitetu byłej kandydatki, albo... że Kidawa-Błońska nadal ubiega się o fotel prezydenta.

Oficjalnym kandydatem na prezydenta z ramienia KO jest prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnowała z walki o urząd 15 maja.

źródło:
Zobacz więcej