Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Czarnogóra otworzyła granice. Na liście nie ma Polski

Polacy nie mogą jeszcze wjechać na teren Czarnogóry (fot. Valery Sharifulin\TASS via Getty Images)

Czarnogóra otworzyła granice dla poszczególnych państw. Na tej liście nie znajdują się obywatele Polski. Kryterium jest osiągnięcie przez dany kraj mniej niż 25 aktywnych zachorowań na 100 tys. mieszkańców – poinformowała Ambasada RP w Podgoricy.

Czechy uznały Polskę za kraj epidemiologicznie bezpieczny

Czeski rząd przyjął w poniedziałek system tzw. świateł drogowych, określający kraje uznane za epidemiologicznie bezpieczne. Od 15 czerwca powroty z...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Na terytorium Czarnogóry bez ograniczeń mogą wjeżdżać obywatele m.in.: Chorwacji, Szwajcarii, Słowenii, Norwegii, Austrii, Węgier, Niemiec, Czech, Finlandii, Estonii, Bułgarii. Dla Polaków granice pozostają zamknięte.

Jak informuje Ambasada RP w Czarnogórze, „lista będzie aktualizowana co tydzień, w zależności od rozwoju epidemii w kolejnych krajach”.

Przypomina także o rekomendacjach MZ, „aby w bieżącym roku powstrzymać się od niekoniecznych wyjazdów zagranicznych i wspierać polski sektor turystyczny”. Czarnogóra otworzyła granice dla poszczególnych państw. Na tej liście nie znajdują się obywatele Polski. Kryterium jest osiągnięcie przez dany kraj mniej niż 25 aktywnych zachorowań na 100 tys. mieszkańców – poinformowała Ambasada RP w Podgoricy.

źródło:
Zobacz więcej