Trzaskowski sobie nie radzi. Apeluje o pomoc do minister pracy

Maląg już jakiś czas temu zaoferowała Trzaskowskiemu pomoc w obsłudze wniosków (fot. REUTERS/Kacper Pempel)

– Mam apel do pani minister, żeby pomogła nam delegować więcej urzędników do rozpatrywania wniosków – powiedział w Radiu Zet Kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

Urząd w stolicy nie nadąża z rozpatrywaniem wniosków ws. tarczy antykryzysowej

– Od 2 kwietnia do 7 maja do warszawskiego Urzędu Pracy wpłynęło wpłynęło ponad 94 tys. wniosków. Dla porównania, przed epidemią średnia miesięczna...

zobacz więcej

Trzaskowski mimo wsparcia technologicznego nie potrafi przyspieszyć pomocy blisko 400 tys. warszawskich przedsiębiorców, którzy są uprawnieni do skorzystania z tarczy antykryzysowej.

– My wzięliśmy na siebie odpowiedzialność przerzuconą na nas przez rząd, wprowadziliśmy specjalny program komputerowy, sami go opracowując, skierowaliśmy 200 urzędników do pomocy w urzędach pracy, a jak pytaliśmy rząd o pomoc w uelastycznieniu prawa, to to się nie działo i robimy wszystko, żeby te pieniądze wypłacać. Natomiast to jest odpowiedzialność rządu – tłumaczył Trzaskowski.

– Ja się do minister Maląg zwracam od wielu tygodni i zamiast uprawiać propagandę rządową, atakować i manipulować statystykami, to mam apel do pani minister, żeby pomogła nam delegować więcej urzędników do rozpatrywania wniosków. Apel do rządu jest taki: albo organizujcie pomoc sami i się z tego sami rozliczycie, albo jeżeli prosicie samorządy o współpracę, to z nami się konsultujcie – dodał.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg wielokrotnie oferowała Trzaskowskiemu pomoc w obsłudze wniosków. – Udzielimy Warszawie także wsparcia technologicznego poprzez nasze rządowe służby informatyczne, które już wielokrotnie pokazywały, że umieją sobie poradzić z obsługą dużej ilości wniosków – deklarowała minister Marlena Maląg. Podkreśliła również, że inicjatywa leży po stronie prezydenta Trzaskowskiego, który może zgłosić się po pomoc.

źródło:
Zobacz więcej