RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Korea Południowa stara się opanować kolejne ogniska koronawirusa

W ciągu doby wykryto 38 przypadków (fot. Chung Sung-Jun/Getty Images)
W ciągu doby wykryto 38 przypadków (fot. Chung Sung-Jun/Getty Images)

Korea Południowa stara się opanować kolejne ogniska koronawirusa – napisała południowokoreańska Agencja Yonhap. Wszystkie lokalne przypadki zakażeń dotyczą Seulu, otaczającej stolicę prowincji oraz Incheonu.

Protesty w USA a epidemia. „Nie obróćmy zwycięstwa w klęskę”

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo ostrzegł, że masowe protesty i zamieszki mogą zniweczyć sukcesy w walce z epidemią. Poinformował również o...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W tym ostatnim mieście liczba zakażeń wzrosła w sumie do ponad 40. W maju w Seulu i przylegających do niego miejscowościach wykryto dwa ogniska patogenu: w seulskiej dzielnicy barów Itaewon oraz w centrum logistycznym jednej z firm kurierskich.

Według lokalnych władz, z obydwoma miejscami związanych jest prawie 400 przypadków zakażeń, wykrytych w ostatnich trzech tygodniach.

Władze Seulu, ze względu na pojawiające się kolejne ogniska patogenu, obawiają się drugiej fali zakażeń. W metropolii ponownie obowiązuje część ograniczeń związanych z epidemią. Ale termin powrotu do szkół około miliona 800 tys. uczniów nie został przesunięty; ma to nastąpić w środę. Będzie to trzeci etap procesu otwierania placówek edukacyjnych w Korei Południowej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej