RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Biznesmeni zatrzymani „na gorącym uczynku” przez CBA. W tle łapówka i miejski ratusz

Bezpośrednio po przyjęciu pieniędzy biznesmenów zatrzymali funkcjonariusze łódzkiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego (fot. CBA)
Bezpośrednio po przyjęciu pieniędzy biznesmenów zatrzymali funkcjonariusze łódzkiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego (fot. CBA)

Na „gorącym uczynku” funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwóch biznesmenów, którzy powoływali się na wpływy, m.in. w Urzędzie Miejskim w Żywcu. W zamian za łapówkę mieli ułatwić załatwienie pozytywnych decyzji administracyjnych – wyjaśnia w rozmowie z portalem tvp.info Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

Gotówka z Wólki Kosowskiej do Azji. Zatrzymany przez CBA już z zarzutami

Co najmniej 116 mln zł pochodzących od wietnamskich firm działających na terenie Wólki Kosowskiej wypłynęło w latach 2019-20 na rynek azjatycki –...

zobacz więcej

W zamian za pośrednictwo i powoływanie się na wpływy w miejskim ratuszu, jeden z zatrzymanych mężczyzn przyjął 10 tys. zł łapówki.

– Wręczający pieniądze biznesmen planował zrealizować inwestycję budowlaną na terenie powiatu żywieckiego. Przyjmujący korzyść mężczyzna, powołując się na wpływy, podjął się załatwienia wydania, bądź też przyspieszenia wydania decyzji o pozwolenie na budowę – mówi nam rzecznik Biura.

Bezpośrednio po przyjęciu pieniędzy biznesmenów zatrzymali funkcjonariusze łódzkiej delegatury CBA.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Katowice-Południe.

źródło:
Zobacz więcej