Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Zatrzymano Sylwestra G. mającego związek z tzw. łódzką ośmiornicą

Sylwester G. ukrywał się przed organami ścigania od 2015 roku (fot. CBŚP)

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z grupy tzw. łowców cieni zatrzymali Sylwestra G., poszukiwanego czerwoną notą Interpolu. Mężczyzna miał związek z grupą przestępczą, tzw. łódzką ośmiornicą – powiedział mł. asp. Paweł Żukiewicz z zespołu prasowego CBŚP.

Był poszukiwany. Wpadł przez bokserki

Policjanci z Tuszyna (woj.łódzkie), którzy zostali wezwani do kradzieży bokserek z firmy wysyłkowej ustalili, że 22-letni złodziej bielizny był...

zobacz więcej

Jak poinformował mł. asp. Paweł Żukiewicz, Sylwester G. był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania oraz czerwonej noty Interpolu m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, usiłowanie zabójstwa, posiadanie broni palnej bez zezwolenia, rozboje, w tym z użyciem broni palnej czy próby napadów z użyciem broni palnej.

– Swoją przestępczą działalność dokonywał pod parasolem zorganizowanej grupy przestępczej tzw. łódzkiej ośmiornicy – przekazał policjant.

– Sylwester G. ukrywał się przed organami ścigania od 2015 r., kiedy to opuścił zakład karny, w którym odbywał zasądzoną karę. Jak wynika z ustaleń policjantów CBŚP, często zmieniał miejsce pobytu. Według funkcjonariuszy ukrywał się w Niemczech lub w Polsce. W kraju przebywał na terenie województwa łódzkiego i świętokrzyskiego. Nowo poznanym znajomym przedstawiał się jako mechanik samochodowy, pochodzący z pow. bełchatowskiego – tłumaczył.

Dwóch nastolatków odnalazło zaginionego 7-latka

Dzięki roztropności dwóch nastolatków z Pomorska (Lubuskie) 7-latek, który w niedzielę wieczorem bez wiedzy rodziców wyjechał rowerem poza swoją...

zobacz więcej

Wskazał, że Sylwester G. został namierzony przez funkcjonariuszy w minionym tygodniu na jednym z osiedlowych parkingów w Bełchatowie. – Tam też został zatrzymany – podał.

– Ubrany był w roboczą odzież, aby nie wzbudzać swoją osobą zainteresowania mieszkańców bloku, a także organów ścigania. Wydawałoby się, że nieschludny wygląd oraz zasłanianie znacznej części twarzy maseczką higieniczną w związku z pandemią koronawirusa pozwoli mu skutecznie ukrywać się w dalszym ciągu – opisał policjant.

Poinformował również, że po zatrzymaniu Sylwester G. został osadzony w Areszcie Śledczym, skąd trafi do Zakładu Karnego w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

źródło:

Zobacz więcej