Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 2.06 – najwięcej zgonów w kraju

W niedzielę nie odnotowano żadnych ofiar śmiertelnych koronawirusa, w poniedziałek – aż pięć (fot. PAP/Leszek Szymański)

Odnotowano 47 nowych infekcji, zmarło pięcioro kolejnych pacjentów – to najnowszy bilans epidemii koronawirusa na Mazowszu. To kolejny raz w ostatnich dniach, gdy potwierdzono tak dużą liczbę przypadków śmiertelnych Covid-19 w stołecznym regionie. Łączna liczba zakażeń SARS-CoV-2 przekroczyła już 3,6 tys., zmarło w sumie 269 osób – najwięcej w kraju.

Czechy uznały Polskę za kraj epidemiologicznie bezpieczny

Czeski rząd przyjął w poniedziałek system tzw. świateł drogowych, określający kraje uznane za epidemiologicznie bezpieczne. Od 15 czerwca powroty z...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Potwierdzone zachorowania na Covid-19 z ostatniej doby raportowania to 42 osoby wykazane w powiatach: garwolińskim (2), grójeckim (1), lipskim (1), otwockim (3), piaseczyńskim (2), płockim (1), radomskim (15 *), szydłowieckim (2), warszawskim (21).

Liczba zakażonych nowym koronawirusem w województwie mazowieckim wzrosła tym samym do 3628.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informuje, że zmarło kolejnych pięcioro pacjentów. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że są to cztery osoby hospitalizowane w Warszawie: 71-, 89- i 92-letni mężczyźni i pacjentka w wieku 84 lat. W szpitalu w Radomiu zmarł z kolei 78-letni pacjent.

Choć pod względem liczby zakażeń na czele statystyk w Polsce znajduje się województwo śląskie, to w dalszym ciągu na Mazowszu odnotowano najwięcej zgonów – 269, w stosunku do 211. Poprzednio pięć ofiar śmiertelnych w ciągu doby odnotowano kilka dni temu, 29 maja.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia (dane przekazane w poniedziałek wieczorem), w skali kraju liczba zakażonych wzrosła do 24 165 osób. Od początku epidemii odnotowano 1074 przypadki śmiertelne (wzrost o 10 minionej doby).

Lekarka z koronawirusem pojechała do szpitala. Grozi jej ogromna kara

Lekarka, u której wcześniej potwierdzono zakażenie koronawirusem, miała złamać kwarantannę i pojechać do szpitala w Pile (Wielkopolskie) do...

zobacz więcej

Do tej pory na Mazowszu odnotowano łącznie 1774 ozdrowieńców, co oznacza, że w poniedziałek kolejnych 14 osób pokonało Covid-19.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie poinformowała, że kwarantanną domową objęto 17 695 osób; nadzorem epidemiologicznym – 1681 osób.

Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem w szpitalach na Mazowszu przebywa 603 pacjentów, z czego 84 trafiło do nich w ciągu ostatniej doby.

źródło:
Zobacz więcej