Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Poznań ma najdroższą strefę płatnego parkowania

Teraz za godzinę parkowania trzeba zapłacić 7 złotych (fot. PAP/Mateusz Marek)

W Poznaniu drastycznie wzrosły ceny za pozostawienie auta w centrum. Teraz za godzinę trzeba zapłacić 7 złotych. W tej części miasta podrożały też opłaty abonamentowe dla mieszkańców. Podwyżki to cios dla mieszkańców. Wprowadzone zmiany krytykują też radni PiS.

Warszawiaków czekają kolejne opłaty. Chodzi o parkowanie

Rada Miasta w najbliższych dniach będzie głosowała nad rozszerzeniem strefy płatnego parkowania. Na początek nowe parkomaty pojawią się na Woli i...

zobacz więcej

W mieście są dwie strefy parkowania: czerwona, czyli śródmiejska oraz niebieska. W Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania za godzinę postoju trzeba już zapłacić 7 zł, za drugą już 7,40 zł, a za trzecią 7,90zl.

O tak wysokich opłatach w strefie parkowania zdecydowała większość radnych Koalicji Obywatelskiej. – Aby mieszkańcy z dzielnic, z których jest łatwy dojazd komunikacją publiczną, korzystali z niej, a nie wjeżdżali samochodem kilka metrów przed miejsce, do którego chcą dotrzeć – powiedział Marek Sternalski, radny KO.

Nie wszystkim jednak podoba się takie rozwiązanie. Przeciwni podwyżkom są radni PiS. – Warto zauważyć, że np. Kraków i Wrocław albo odłożyły te decyzje w czasie, albo w ogóle zniosły opłaty na czas pandemii koronawirusa. Poznań oczywiście w swoim zwyczaju musi się wyróżnić w skali kraju, czyli podwyższa je do niemal najwyższych możliwych kwot – zauważył poznański radny PiS – Mateusz Rozmiarek.

To jednak dopiero początek. Od 1 lipca ma zacząć funkcjonować Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania na Jeżycach, a pod koniec roku podobne plany są wobec parkingów na Wildzie i Łazarzu.

źródło:
Zobacz więcej