Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Lotnisko otrzyma miliony zł wsparcia od rządu. PO próbuje przykryć to fake newsami

Lotnisko Szczecin-Goleniów może liczyć na kilka milionów złotych wsparcia ze strony rządu – poinformował wicepremier Jacek Sasin. Mimo to – jak relacjonuje TVP3 Szczecin, czołowi politycy PO w województwie zachodniopomorskim próbowali wywołać polityczną burzę, przy okazji podając nieprawdziwe informacje. Sprawa była tematem dzisiejszego wydania „Kroniki” tej anteny.

„Największe lotnisko na świecie”. Skąd Trzaskowski czerpie wiedzę o CPK?

Mianem „największego lotniska na świecie” nazwał Rafał Trzaskowski powstający Centralny Port Komunikacyjny w dzisiejszej rozmowie z „Super...

zobacz więcej

„Pierwszy samolot po odmrożeniu lotów krajowych opóźniony, bo pan minister Horała udziela na pokładzie kolejnego wywiadu” – pisał dziś na Twitterze już o 7 rano, godzinę przed planowanym lądowaniem samolotu poseł PO Sławomir Nitras. Na wpis zareagowali internauci.

„To musiał być najkrótszy wywiad świata skoro samolot doleciał do celu siedem minut przed czasem” – skomentował słowa Nitrasa Maciej Bąk z Radia Zet.

– To w ogóle jakieś niezwykle dziwne zachowanie posła Nitrasa. Po pierwsze poseł Nitras twierdzi, że udzielałem jakichś wywiadów na pokładzie samolotu. Nie udzielałem żadnych. A po drugie twierdzi, że lot jest spóźniony, to każdy może sprawdzić. Loty są śledzone – odniósł się do sprawy w TVP3 Szczecin sam Horała. Samolot wylądował o 8:03. Zgodnie z rozkładem miał być w Goleniowie o 8:10.

– Wiemy, że Sławomir Nitras jest kłamcą; właściwie nie ma nic do powiedzenia jeśli chodzi o program, nic do zaoferowania Polakom, szczecinianom, więc posuwa się do kłamstw, półprawd, nieprawd – komentuje sprawę Zbigniew Bogucki, radny PiS w Sejmiku Wojewódzkim.

– Jak widać, część polityków PO ma już tendencję do mijania się z prawdą – komentuje dr hab. Piotr Chrobak.

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapewniał dziś na miejscu o wsparciu dla lotniska Szczecin–Goleniów. – W żadnym wypadku nie zamierzamy pozostawić ani LOT-u, ani lotnisk samym sobie, dlatego zdecydowaliśmy również, żeby wesprzeć porty lotnicze środkami – mówił.

Na wsparcie lotnisk trafić ma 142 miliony złotych. Pieniądze zostaną podzielone na podstawie wyliczonych strat. Jak mówi Horała, na pokrycie kosztów „koronawirusowych” szczecińskiego lotniska, związanych z pandemią zostanie przeznaczonych kilka milionów złotych.

Polityk PO o Trzaskowskim: „Nie mógłby zablokować żadnej inwestycji. Wie o tym”

Doszło do niezrozumienia – mówią działacze warmińsko-mazurskiej PO, pytani o słowa kandydata formacji Rafała Trzaskowskiego w sprawie przekopu...

zobacz więcej

Niespełna dwie godziny po tych zapewnieniach do redakcji TVP3 Szczecin przyszedł mail od marszałka województwa Olgierda Geblewicza. Jak poinformował polityk, w Goleniowie jest premier Morawiecki i ma do niego pytania.

„Cieszę się, że polski premier ląduje w Goleniowie. Pragnę publicznie zadać pytanie, czy przywozi obiecane pieniądze” – napisał.

– Panu Marszałkowi też bym radził złapać jakiś kontakt z rzeczywistością; dzisiaj akurat nie przyleciał pan Morawiecki. Przyleciał pan wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych i na lotnisku w Goleniowie, podczas krótkiego briefingu przedstawiliśmy różne mechanizmy wsparcia tego lotniska – odniósł się do tych słów Horała.

Jak więc sumuje TVP3, nie było opóźnienia, wywiadów na pokładzie ani premiera na lotnisku w Goleniowie – było za to zapewnienie o milionowym wsparciu dla lotniska.

– Jak widać, zachowanie Nitrasa jest zaraźliwe dla innych członków PO w Zachodniopomorskiem, zupełnie niepotrzebnie, bo będzie na tym tracić, ale to pokazuje tylko paniczny strach Platformy przed PiS-em na terenie Pomorza Zachodniego – komentuje sprawę Piotr Chrobak.

źródło:
Zobacz więcej