Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Będzie można korzystać z placów zabaw i biwakować w lasach. Rząd podał datę

Od soboty 6 czerwca będzie można swobodnie korzystać z infrastruktury znajdującej się w lasach oraz parkach narodowych w całej Polsce (fot. Shutterstock/Olesia Bilkei)

Od soboty 6 czerwca będzie można swobodnie korzystać z infrastruktury znajdującej się w lasach oraz parkach narodowych w całej Polsce – poinformował w poniedziałek resort środowiska. Oznacza to, że otwarte zostaną np. miejsca do biwakowania, czy ścieżki edukacyjne.

Koronawirus w Polsce. Kolejne przypadki zakażenia i ofiary śmiertelne

Mamy 178 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – podało w poniedziałek po południu Ministerstwo Zdrowia. Resort poinformował...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Ministerstwo przypomniało, że lasy zostały ponownie otwarte dla spacerowiczów 20 kwietnia. W związku z koronawirusem wcześniej zostały one zamknięte.

Mimo otwarcia lasów, nadal wyłączona z użytkowania jest mała infrastruktura leśna – place zabaw, wiaty, miejsca biwakowania ścieżki edukacyjne czy miejsca do aktywnego wypoczynku. „W sobotę 6 czerwca zostaną otwarte i te obiekty. Odbędzie się to w ramach kolejnego – czwartego – etapu odmrażania polskiej gospodarki” – zaznaczono. Resort dodał, że w rozporządzeniu dot. otwarcia klubów fitness, teatrów i kin „nie ma już zapisów dotyczących małej infrastruktury leśnej oraz miejsc biwakowych, co oznacza, że nie obowiązuje już zakaz korzystania z nich”. Ministerstwo zastrzegło jednak, że nadleśniczowie czy dyrektorzy parków – jeżeli tak uznają – będą mogli pozostawić takie obiekty jeszcze zamknięte.

„Likwidacja zapisów o zamknięciu małej infrastruktury jest możliwa dzięki wysiłkom rządu i wszystkich Polaków w walce z COVID-19. Osobiście się starałem, by otwarcie nastąpiło jak najwcześniej, z drugiej zaś strony by maksymalnie zabezpieczyć zdrowie spacerowiczów” – podkreślił cytowany przez MŚ szef resortu środowiska Michał Woś.

źródło:

Zobacz więcej