RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zakaz wstępu do Senatu dla dziennikarzy? Okazuje się, że od 2 miesięcy

Połączone senackie komisje pracują dziś nad ustawą ws. wyborów prezydenckich (fot. arch. PAP/Rafał Guz)

„Na polecenie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego dziennikarze mają zakaz wstępu do BUDYNKU Senatu” – napisał dziennikarz Polsat News Bartłomiej Maślankiewicz. Później dziennikarz wyjaśnił, że „zasady obowiązują od 2 miesięcy w dni posiedzeń i są związane ze stanem epidemicznym”. „Tym razem posiedzenie zbiega się w czasie z pracami komisji, które mogliśmy śledzić bez przeszkód” – napisał.

Plan Grodzkiego runął. „Opóźnienie publikacji uchwały PKW racjonalne”

Prace ws. wyborów prezydenckich wreszcie nabierają tempa. Politycy PSL i Lewicy wycofali poprawki blokujące porozumienie w Senacie, Platforma obala...

zobacz więcej

„Straż marszałkowska przepuszcza tylko pod warunkiem »niewykonywania obowiązków i prac dziennikarskich«” – dodał dziennikarz.

Jak później wytłumaczył, wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anna Godzwon podała, że zasady obowiązują od 2 miesięcy w dni posiedzeń i są związane ze stanem epidemicznym. „Tym razem posiedzenie zbiega się w czasie z pracami komisji, które mogliśmy śledzić bez przeszkód. Podobnie jest w Sejmie, ale tu mamy możliwość poruszania się” – napisał Maślankiewicz.

12 maja Sejm uchwalił nową ustawę dotyczącą tegorocznych wyborów prezydenckich. Przewidziano w niej, że głosowanie odbędzie się metodą „mieszaną” – w lokalach wyborczych oraz dla chętnych – korespondencyjnie.

Prace nad nią kontynuują w poniedziałek trzy połączone senackie komisje.

źródło:
Zobacz więcej