RAPORT

Pogarda

„Czy klienci Romana Giertycha mogą czuć się bezpieczni?” Komentarze po ujawnieniu informacji z korespondencji Łukasza G.

Internauci komentują sprawę z Romanem Giertychem (fot. arch. PAP/Tomasz Gzell)
Internauci komentują sprawę z Romanem Giertychem (fot. arch. PAP/Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

„Czy klienci Romana Giertycha mogą czuć się bezpieczni?” – pyta jeden z internautów po ujawnieniu korespondencji biznesmena Łukasza G. z Romanem Giertychem. Biznesmen na początku maja miał pisać do adwokata, że ten wprowadził go w błąd, a materiały powierzone mu w ramach tajemnicy adwokackiej znalazły się w mediach. Sprawa jest teraz szeroko komentowana w mediach społecznościowych.

„Wprowadził mnie pan w błąd, będę cierpiał”. Korespondencja „narciarza” z Giertychem

TVP info dotarła do korespondencji Łukasza G. z Romanem Giertychem. Biznesmen na początku maja pisał do adwokata, że ten wprowadził go w błąd, a...

zobacz więcej

Łukasz G. to biznesmen, od którego Ministerstwo Zdrowia kupiło wadliwe maseczki, a następnie zażądało zwrotu pieniędzy. Wtedy G. – jak pisze w poniedziałkowym artykule „Super Express” – miał prosić o pomoc kancelarię Romana Giertycha. TVP info dotarła do korespondencji Łukasza G. z mecenasem. Wg informacji anteny biznesmen na początku maja pisał do adwokata, że ten wprowadził go w błąd, a materiały powierzone mu w ramach tajemnicy adwokackiej znalazły się w mediach.

Wielu internautów, komentując sprawę, podkreśliło, że ujawnianie przez adwokata tajemnicy klienta zaprzecza istocie tego zawodu. „Tu chodzi tylko i wyłącznie o etos zawodu. A podstawową zasadą etyczną u adwokata powinno być dochowanie tajemnicy” – napisał jeden z użytkowników Twittera. „Giertych złamał jedną z najważniejszych zasad zawodu! Kto teraz zaufa adwokatowi” – stwierdził inny.

Poseł PiS Przemysław Czarnek stwierdził z kolei, że „wychodzi na jaw to, co było jasne od początku”.

Sprawę skomentował również Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej