Polscy siatkarze przeszli test na koronawirusa i rozpoczęli zgrupowanie

Zawodnicy mają za sobą ponad dwa miesiące przerwy w treningach (fot. Mateusz Slodkowski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

19 siatkarzy reprezentacji Polski i członkowie sztabu szkoleniowego rozpoczęli w Spale zgrupowanie, którego pierwsza część potrwa do 13 czerwca. W poniedziałek wszyscy zostali poddani badaniu na obecność koronawirusa; wyniki będą znane we wtorek.

Bramkarz do wymiany. Legia bliżej tytułu, koniec marzeń Lecha

Mickey van der Hart zawalił gola, który przesądził o wygranej Legii Warszawa z Lechem (1:0) w hicie 27. kolejki PKO Ekstraklasy. Porażka oznacza,...

zobacz więcej

– Zgodnie z zaleceniami, wszyscy do chwili otrzymania wyników badań pozostaną w izolacji. Posiłki będą podawane do pokojów. Po otrzymaniu rezultatów, mam nadzieję negatywnych, ustalimy plan podczas spotkań sztabu i sztabu z zawodnikami – zaznaczył lekarz reprezentacji Jan Sokal.

Na terenie ośrodka COS w Spale zawodnicy mają poruszać się w maseczkach ochronnych. Dotychczas zawsze mieszkali w dwuosobowych pokojach. Teraz, ze względów bezpieczeństwa, przygotowano dla nich „jedynki”.

Zawodnicy mają za sobą ponad dwa miesiące przerwy w treningach i nie ukrywają, że nie mogą się doczekać powrotu do nich.

– Cieszę się bardzo, że tutaj jestem. Jestem gotów do najcięższej pracy. Odpocząłem. Ostatnie tygodnie spędziłem z rodziną. Stęskniłem się za chłopakami. Brakuje mi też treningów – zaznaczył pochodzący z Kuby przyjmujący Wilfredo Leon.

PKO BP Ekstraklasa. Rozpacz w Łodzi, szybkie ciosy w Gliwicach

ŁKS Łódź coraz bliżej Fortuna I Ligi. W pierwszym sobotnim meczu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy łodzianie przegrali na własnym stadionie z...

zobacz więcej

Jak zaznaczono w komunikacie Polskiego Związku Piłki Siatkowej, szczegóły dotyczące planu zgrupowania będą korygowane na bieżąco w zależności od obowiązujących obostrzeń związanych z koronawirusem. Druga jego część ma się odbyć w terminie 29 czerwca–11 lipca.

W Spale trenować będą wszyscy podstawowi kadrowicze z ostatnich dwóch lat. Trener Vital Heynen nie ukrywał, że chciał, by jego podopieczni spotkali się i spędzili razem czas z myślą o igrzyskach w Tokio.

W tym roku Biało-Czerwonych nie czeka rywalizacja o stawkę. Zmagania olimpijskie w stolicy Japonii zostały przełożone na przyszły rok, a tegoroczną edycję Ligi Narodów odwołano. PZPS zamierza zorganizować zaś cztery oficjalne mecze sparingowe. Miałyby się one odbyć w drugiej połowie lipca.

źródło:

Zobacz więcej