Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Wybory w czerwcu. Demonstranci złożyli petycję do marszałka Grodzkiego

Wyrazili poparcie dla przeprowadzenia wyborów prezydenckich w konstytucyjnym terminie 28 czerwca 2020 r. (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)

Około 150 demonstrantów z Klubów „Gazety Polskiej” przyszło w poniedziałek przed Sejm, żeby wyrazić poparcie dla przeprowadzenia wyborów prezydenckich w konstytucyjnym terminie 28 czerwca 2020 r. Manifestację zorganizował Adam Borowski, działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL i szef warszawskiego Klubu „GP”.

Polacy chcą wyborów. Manifestacja 1 czerwca przed Sejmem

1 czerwca przed Sejmem odbędzie się manifestacja organizowana przez Adama Borowskiego, działacza opozycji antykomunistycznej w czasach PRL i szefa...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Podczas manifestacji złożona została petycja do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego z prośbą o to, aby nie opóźniał prac w Senacie nad ustawą dotyczącą wyborów.

„Pod Sejmem było 150 demonstrantów z klubów GP i około 150 gapiów, którzy nie mogli wziąć udziału w demonstracji i nie dostali kopertowego identyfikatora” – poinformował na Twitterze Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej Codziennie”.

Organizator protestu, Adam Borowski zapytany przez portal Niezalezna.pl, czy jest zadowolony z frekwencji na manifestacji, odparł: „Oczywiście, że jestem zadowolony, bo mieliśmy świadomość, że nie mogliśmy przekroczyć tej liczby i spotkać się z zarzutem, że łamiemy prawo; ja jestem legalistą”.

Najnowsze wytyczne dotyczące ograniczeń związanych z pandemią doipuszczają gromadzenie się w jednym miejscu do 150 osób. Trzy senackie komisje wznowiły poniedziałek prace nad Ustawą o organizacji wyborów prezydenckich. Szef komisji ustawodawczej Krzysztof Kwiatkowski zapowiedział, że tego dnia komisje zakończą prace.

źródło:
Zobacz więcej