RAPORT

Wojna na Ukrainie

Antifa zaatakowała mężczyznę za flagę USA

Prezydent USA chce zakwalifikować Antifę jako organizację terrorystyczną (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Prezydent USA chce zakwalifikować Antifę jako organizację terrorystyczną (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Napastnik z Antify zaatakował mężczyznę trzymającego amerykańską flagę na demonstracji w Portland w USA. Przez cały kraj przetaczają się zamieszki w związku ze śmiercią George'a Floyda.

Stany Zjednoczone w ogniu. Na nagraniach bojówki Antify [WIDEO]

W USA na sile przybierają protesty wzburzonych śmiercią George'a Floyda z rąk policji. Rozszerzają się na inne miasta, w tym na Nowy Jork i...

zobacz więcej

Mężczyznę z flagą napastnik przewrócił na ulicę, grupa ludzi zaczęłą go bić. W tłumie słychać krzyki, by przerwali bójkę.

Jak komentuje internauta, który opublikował wideo, Antifa zaatakowała także mężczyznę, który rzucił się ofierze na ratunek.

„Antifa jest organizacją terrorystyczną złożoną z ziejących nienawiścią, nietolerancyjnych radykałów, którzy realizują swój ekstremalny program przez agresywną przemoc. Swoimi działaniami wielokrotnie pokazali, że ich głównym celem jest wyrządzenie krzywdy tym, którzy sprzeciwiają się ich poglądom” – pisał na Twitterze republikański senator Ted Cruz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej