RAPORT

Pogarda

MEN: Przed wakacjami uczniowie nie powrócą już do szkół

Min. Dariusz Piontkowski poinformował, jak w tym roku będzie wyglądał wakacyjny wypoczynek (fot. PAP/Marcin Bielecki, zdjęcie ilustracyjne)
Min. Dariusz Piontkowski poinformował, jak w tym roku będzie wyglądał wakacyjny wypoczynek (fot. PAP/Marcin Bielecki, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Do 26 czerwca, czyli do końca zajęć dydaktycznych, będzie realizowane kształcenie na odległość; przed wakacjami nie będzie przywróconych tradycyjnych zajęć w szkołach - poinformował minister edukacji Dariusz Piontkowski. Wyjaśnił też, jak w tym roku będą wyglądały wakacje dzieci i młodzieży.

Zdejmujemy maseczki, możemy się gromadzić. Kolejny etap łagodzenia ograniczeń

Rozpoczyna się kolejny, czwarty etap znoszenia ograniczeń, wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Od soboty częściowo zniesiony zostaje...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Na kolonie letnie w tym roku pojedzie mniej dzieci i młodzieży. Dariusz Piontkowski powiedział, że jego resort otrzymał do tej pory 25 tys. zgłoszeń dotyczących organizacji takiego wypoczynku; z końcem zeszłorocznych wakacji było ich 1,2 mln.

Minister zapewnił, że władze dbają o to, by wakacyjne wyjazdy dzieci i młodzieży były bezpieczne. Jak dodał, w tym roku, ze względu na epidemię, oprócz sprawdzenia ośrodków wypoczynkowych przez kuratorów i sanepid przygotowano też zestaw wytycznych dla rodziców i organizatorów.

Dariusz Piontkowski podkreślił, że rodzice powinni przed wyjazdem bacznie obserwować swoje dzieci. Mówił też, że jednym z zadań organizatorów będzie ograniczenie kontaktów uczestników wyjazdu z osobami z zewnątrz.

Pełną listę wytycznych dla rodziców i organizatorów można znaleźć na stronie internetowej resortu edukacji: www.men.gov.pl.

Rzecznik Praw Dziecka zaproponował niecodzienny prezent

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak zaapelował do nauczycieli, aby w trudnym roku epidemii i zdalnej nauki wspomogli dzieci, przymykając oko na...

zobacz więcej

Nauka nadal online

Do 26 czerwca, czyli końca zajęć dydaktycznych będzie realizowane kształcenie na odległość; przed wakacjami nie będzie przywróconych tradycyjnych zajęć w szkołach – poinformował min. Piontkowski.

Minister wskazał, że podczas przeprowadzania egzaminów (od 8 czerwca matury, od 16 czerwca egzamin ósmoklasisty) będą dni wolne od zajęć dydaktycznych.

– W tych kilku dniach uczniowie nie będą realizowali kształcenia na odległość. Do tego jest jeszcze Boże Ciało, co powoduje że według nas nie było już potrzeby przywracania tych tradycyjnych zajęć w szkołach. Przypomnę, że jest możliwość odbywania konsultacji, one będą mogły się odbywać do końca zajęć dydaktycznych, ale już fizycznie w dużych grupach całe klasy nie wrócą do szkół przed wakacjami. Mamy nadzieję, że będzie to możliwe już od września tego roku – powiedział minister.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej