RAPORT

Tusk kontra Tusk

Tragedia w czasie zamieszek w USA. Zastrzelony jeden z protestujących

Do pomocy policji skierowano Gwardię Narodową (fot. Mostafa Bassim/Anadolu Agency via Getty Images)
Do pomocy policji skierowano Gwardię Narodową (fot. Mostafa Bassim/Anadolu Agency via Getty Images)

W Stanach Zjednoczonych kolejną noc trwają zamieszki połączone z protestami po śmierci Afroamerykanina George’a Floyda. Jedno z nielegalnych zgromadzeń w Louisville w stanie Kentucky próbowali rozwiązać policjanci i Gwardia Narodowa. Padły strzały, w wyniku których śmierć poniósł jeden z protestujących mężczyzn – podaje portal brytyjskiego dziennika „The Sun”.

Zamieszki w USA. Podpalenia, kradzieże, starcia z policją [RELACJA]

W wielu miastach w USA rozgorzały zamieszki po śmierci 46-letniego czarnoskórego George’a Floyda, który zmarł w poniedziałek w wyniku brutalnego...

zobacz więcej

Lokalne media informują o dziesiątkach aresztowanych osób w wyniku starć z policją. Około północy lokalnego czasu, krótko po nastaniu godziny policyjnej, policja wspólne z Gwardią Narodową interweniowały przy grupie protestujących.

Z relacji mediów wynika, że tłum zgromadził się na parkingu. W czasie prób rozwiązania zgromadzenia zastrzelony został jeden z protestujących.

Szef Departamentu Policji Miejskiej w Louisville powiedział lokalnym mediom, że przesłuchuje kilka podejrzanych osób.Przyczyną protestów, które trwają od kilku dni w kilkudziesięciu amerykańskich miastach, stała się sprawa 46-letniego George'a Floyda, który zmarł 25 maja w wyniku brutalnego zatrzymania przez policję w Minneapolis w stanie Minnesota.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej