Nietypowa licytacja. Pod młotek – dusza żony Elona Muska

Artystka wpadła na pomysł nietypowej „wyprzedaży” (fot. Jason Kempin/Getty Images)

Claire „Grimes” Boucher, awangardowa artystka, a prywatnie żona właściciela SpaceX Elona Muska oświadczyła, że wystawi na aukcję swoją duszę. Nabywcy wręczy certyfikat własności.

„Jesteśmy znów w kosmosie”. Amerykańska kapsuła załogowa Dragon już na orbicie

„Jesteśmy znów w kosmosie” – piszą amerykańskie media po udanym starcie pierwszej od dziewięciu lat załogowej misji kosmicznej z terytorium USA....

zobacz więcej

„Idea sztuki przełożona na dokumenty prawne wydaje mi się bardzo intrygująca” – oświadczyła Grimes w wywiadzie dla kalifornijskiego portalu „C”.

Artystka w ramach akcji, którą nazwała „Wyprzedaż”, sprzedaje rysunki, grafiki i fotografie. Teraz do swojej oferty dołączyła własną duszę. Zaznaczyła przy tym, że sama siebie uważa za artystkę multimedialną i nie przyjmuje do wiadomości, że jest uznawana jedynie za autorkę muzyki i żonę miliardera.

Boucher wymyślając „Wyprzedaż” postanowiła wystawiać swoje dzieła w takiej cenie, że nikogo nie będzie na nie stać. „Nie chciałam, żeby ktokolwiek je kupił, więc uznałam, że powinnam na nich zarobić 10 mln dolarów, a wtedy prawdopodobnie się nie sprzedadzą” – wyjaśniła. Duszy jednak nie wyceniła.

Po rozmowie ze swoim prawnikiem wpadła na pomysł, żeby sprzedać coś abstrakcyjnego, ale fizycznie reprezentowanego przez dokument sprzedaży, np. duszę. Zwróciła uwagę na to, że w czasie pandemii Covid-19, gdy globalna gospodarka popadła w recesję, może zabraknąć chętnych, którzy będą gotowi zapłacić miliony dolarów.

Ostatecznie zdecydowała się więc wystawić duszę na licytację, pozostawiając społeczeństwu decyzję o tym, jaka jest jej wartość.

źródło:

Zobacz więcej