RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Pozdrowienia z USA – z trzeciego świata”. Zniszczony pomnik Pułaskiego, zdewastowane miasta [WIDEO]

„Pozdrowienia z trzeciego świata, z USA” – napisał czytelnik, który przesłał zdjęcia zniszczonego pomnika gen. Kazimierza Pułaskiego (fot. Twoje Info)

„Pozdrowienia z USA – z trzeciego świata” – mail tej treści przesłał na platformę Twoje Info internauta zza oceanu, który przekazał również zdjęcia zdewastowanego przez uczestników antyprezydenckich zajść pomnik gen. Kazimierza Pułaskiego w Waszyngtonie. Zniszczono również inne obiekty upamiętniające bohaterów narodowych.

W USA „wypuszczono” Gwardię Narodową [WIDEO]

W Minneapolis kolejną noc trwały protesty po śmierci Afroamerykanina George’a Floyda. Po raz pierwszy od drugiej wojny światowej gubernator...

zobacz więcej

W stolicy Stanów Zjednoczonych, podobnie jak w blisko 40 innych miastach w nocy z niedzieli na poniedziałek lokalne władze wprowadziły godzinę policyjną. W Waszyngtonie obowiązuje ona od 23:00 (5:00 czasu polskiego). Jednak centrum miasta opanowane jest przez demonstrantów, coraz częściej dochodzi tam do starć z policją. Na mieście słychać strzały, w pobliżu Białego Domu płonie kościół episkopalny pw. św. Jana.

Prześmiewcza reakcja części protestujących w okolicach Białego Domu na komunikat w sprawie godziny policyjnej wskazywała, że grupa ta nie zamierza respektować rozporządzenia wydanego przez burmistrz miasta Muriel Bowser.

Polska ambasada w Waszyngtonie zaapelowała na Twitterze, by „unikać przebywania oraz przejeżdżania przez centrum miasta, szczególnie w okolicach Białego Domu i dzielnicy Georgetown”.

W sieci pojawia się coraz więcej nagrań przedstawiających zdewastowane podczas zamieszek amerykańskie miasta i same rozruchy.

Zarzewiem protestów, które rozgorzały w kilkudziesięciu amerykańskich miastach, stała się sprawa 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda, który zmarł w poniedziałek w wyniku brutalnego zatrzymania przez policję w Minneapolis.

(fot. Twoje Info)

źródło:
Zobacz więcej