Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Chopinowski Dzień Dziecka w Żelazowej Woli – będą transmisje w internecie

W planie koncerty edukacyjne, wirtualny spacer i konkursy (fot. pixabay/Biedronka102)

Koncerty edukacyjne, wirtualny spacer i konkursy - to propozycja Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina z okazji Dnia Dziecka. Tym razem, ze względu na pandemię koronawirusa, specjalne wydarzenia w Żelazowej Woli będą transmitowane dla najmłodszych w internecie.

Recitale Chopinowskie w Żelazowej Woli dostępne online

3 maja o godz. 15:00 w Żelazowej Woli ponownie zabrzmi muzyka Fryderyka Chopina. W związku z epidemią koronawirusa niedzielne Recitale Chopinowskie...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jak poinformował rzecznik Instytutu Chopina Piotr Wojciechowski, transmisja rozpocznie się w południe od cotygodniowych recitali Chopinowskich.

– Wystąpi zwycięzca Konkursu Chopinowskiego na instrumentach historycznych Tomasz Ritter – podkreślił Wojciechowski.

– W planie, również na kanale YouTube Instytutu Chopina, jest prezentacja fragmentów najnowszej książki dla dzieci, opowiadającej o Żelazowej Woli, oraz wirtualny spacer śladami pomników znajdujących się w parku. Planowane są również interaktywne zajęcia edukacyjne dla dzieci, a na zakończenie konkurs „Chopin w rzeźbie” – dodał rzecznik.

Filmy i materiały edukacyjne będą także udostępniane na Facebooku Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina oraz na kanale YouTube i Facebooku Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.

źródło:
Zobacz więcej