Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Już ponad 6 mln przypadków zakażenia koronawirusem na świecie

Ponad 400 tys. przypadków odnotowano w Brazylii (fot. Reuters/ Bruno Kelly)

Już ponad 6 mln przypadków zakażenia nowym koronawirusem zostało oficjalnie zarejestrowanych na całym świecie, z czego dwie trzecie w Europie i Stanach Zjednoczonych – wynika z zestawienia przygotowanego przez agencję AFP. Blisko 367 tys. osób zmarło.

Ponad 5 mln zakażonych koronawirusem. Najwięcej nowych zachorowań w Ameryce Łacińskiej

Liczba zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła 5 mln, przy czym Ameryka Łacińska wyprzedziła pod względem liczby nowych zachorowań USA i...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Na całym świecie odnotowano co najmniej 6 mln 867 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 366 tys. 848 zgonów.

Przede wszystkim w Europie, na kontynencie najbardziej dotkniętym epidemią, zarejestrowano oficjalnie 2 mln 135 tysięcy przypadków koronawirusa (ponad 177 tysięcy zgonów) oraz w Stanach Zjednoczonych, w kraju o największej liczbie zachorowań (prawie 1 mln 761 tys.) i śmierci (ponad 103 tysiące).

Z tych liczb wynika, że w Polsce zachorowało około pięciokrotnie mniej osób na milion mieszkańców niż w Europie, a zmarło około dziewięciokrotnie mniej.

Obecnie Covid-19 najszybciej rozprzestrzenia się w Ameryce Południowej, ze wzrostem o ponad 45 tys. przypadków w ciągu ostatnich 24 godzin. W sumie na tym kontynencie jest już blisko 945 tys. przypadków infekcji i blisko 50 tys. zgonów.

W Ameryce Południowej najwięcej zakażeń odnotowano w Brazylii – znacznie ponad 400 tys. – i blisko 28 tys. zgonów. Eksperci przypuszczają, że rzeczywista liczba chorych na Covid-19 jest tam znacznie wyższa, gdyż w kraju tym wykonuje się stosunkowo niewiele testów na obecność wirusa.

źródło:

Zobacz więcej