Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Prezes NFZ: Wypłaciliśmy prawie 18 mln zł na dodatkowe świadczenie dla medyków

Dodatkowe wynagrodzenie otrzymują medycy bezpośrednio zaangażowani w leczenie pacjentów z COVID-19 (fot. PAP/Leszek Szymański)

Wypłaciliśmy prawie 18 mln zł na finansowanie dodatkowego świadczenia dla personelu medycznego objętego ograniczeniem zatrudnienia – poinformował w sobotę prezes NFZ Adam Niedzielski. Średnia wartość świadczenia dla lekarza to ok. 6 tys. zł, a w przypadku pozostałych zawodów – 2 tys. zł.

Dziesiątki sygnałów od medyków o nieprawidłowościach w walce z koronawirusem

130 osób zadzwoniło dotąd na uruchomioną z początkiem kwietnia przez NFZ linię telefoniczną dla personelu medycznego. Pod tym numerem telefonu...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Dodatkowe wynagrodzenie otrzymują medycy bezpośrednio zaangażowani w leczenie pacjentów z COVID-19. To rekompensata za pracę tylko w placówkach zajmujących się pacjentami zakażonymi lub podejrzewanymi o zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

„Do wczoraj wypłaciliśmy 51 podmiotom prawie 18 mln zł z przeznaczeniem na finansowanie dodatkowego świadczenia dla personelu medycznego objętego ograniczeniem zatrudnienia” – napisał w sobotę na Twitterze prezes NFZ.

Prawo do świadczenia mają osoby, które wykonują zawód medyczny (m.in. lekarze, lekarze dentyści, pielęgniarki, ratownicy medyczni) i mają bezpośredni kontakt z pacjentami zakażonymi lub podejrzewanymi o zakażenie wirusem SARS-CoV-2 (również osoby uczestniczące w transporcie tych pacjentów). Świadczenie mogą również otrzymać pracownicy placówek, które zajmują się leczeniem chorych na COVID-19 (szpitale jednoimienne lub szpitale z oddziałem zakaźnym).

Pieniądze na dodatkowe wynagrodzenie pochodzą z budżetu państwa, z części której dysponentem jest minister zdrowia.

źródło:

Zobacz więcej