Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Polskie gole w Bundeslidze. Piątek i Lewandowski razy dwa

Robert Lewandowski (z lewej) dwukrotnie cieszył się z gola w meczu z Fortuną (fot. C. Stache/PAP/EPA)

Nasi snajperzy błyszczą w Bundeslidze. W sobotnie popołudnie po raz drugi z rzędu do siatki trafił Krzysztof Piątek, a jego Hertha Berlin pokonała 2:0 Augsburg. Z kolei duży udział przy rozbiciu Fortuny Duesseldorf miał Robert Lewandowski. Kapitan Bayernu Monachium zdobył dwie bramki, a mistrzowie Niemiec wygrali 5:0.

PKO BP Ekstraklasa. Rozpacz w Łodzi, szybkie ciosy w Gliwicach

ŁKS Łódź coraz bliżej Fortuna I Ligi. W pierwszym sobotnim meczu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy łodzianie przegrali na własnym stadionie z...

Lewandowski trafił pod koniec pierwszej i na początku drugiej połowy. Bayern już wtedy rozkładał na łopatki zespół z Duesseldorfu. Gol nr trzy dla Bawarczyków to koronkowa akcja Joshuy Kimmicha i Thomasa Muellera. Ten drugi zagrał do nadbiegającego Lewego i mistrzowie Niemiec prowadzili już wtedy 3:0.

Po zmianie stron kapitan reprezentacji Polski wykończył kolejny świetny atak Bawarczyków, zamieniając na gola podanie Serge’a Gnabry’ego.

To były trafienia numer 28. i 29. w rozgrywkach Bundesligi. 32-letni napastnik jest na najlepszej drodze do zdobycia kolejnej korony króla strzelców, a Bayern do obrony mistrzowskiego tytułu.

Lepsze czasy nadchodzą też dla Krzysztofa Piątka. Napastnik Herthy strzelił w drugim kolejnym meczu berlińczyków.

Sprowadzony z AC Milan piłkarz pojawił się na placu gry w 65. minucie, a do siatki trafił w doliczonym czasie, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem gości. Jego trafienie przypieczętowało zwycięstwo nad Augsburgiem. Wcześniej prowadzenie gospodarzom dał Holender Javairo Dilrosun.

Poprzednio Piątek wpisał się na listę strzelców w środowym spotkaniu z RB Lipsk, zremisowanym na wyjeździe 2:2. Wcześniej trafił w meczu z Fortuną Duesseldorf, ma także jedną bramkę w Pucharze Niemiec. Piłkarzem Herthy jest od końca stycznia.