Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Szydło: Trzaskowski był aktywny w przygotowywaniu rezolucji przeciwko Polsce. Nie wierzę mu

– Rafał Trzaskowski powiedział, że będzie prezydentem, który będzie wspierał rząd i współpracował z nim. Ja sobie przypominam jak w styczniu 2016 r. była debata w Parlamencie Europejskim w Strasbourgu. (…) Przypominam sobie zachowanie Trzaskowskiego i to, co on wtedy robił, jak bardzo był aktywny w przygotowywaniu rezolucji przeciwko Polsce – powiedziała b. premier Beata Szydło w „Gościu Wiadomości”, dodając, że nie wierzy, by „nagle ten człowiek chciał wspierać rząd, podczas gdy w tak kluczowym momencie był przeciwko Polsce”.

Palcówka z jelenia i makaroniki dla córki. „GW” na zakupach z Trzaskowskim

Rafał Trzaskowski formalnie nie prowadzi kampanii wyborczej, a jednak postanowił w Poznaniu na zakupy zabrać ze sobą redaktora z „Gazety...

zobacz więcej

– Ja nie wierzę politykowi, który wygłasza w płomiennym wystąpieniu na wiecu w Poznaniu, że był dumny z śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, kiedy on w Tbilisi bronił niepodległości Gruzji i ten sam polityk w Warszawie zmienił ulicę Lecha Kaczyńskiego na ulicę Armii Ludowej – powiedziała Szydło, nazywając zachowanie kandydata KO „hipokryzją”.

Na słowa prowadzącego, że Trzaskowski zapowiedział, iż będzie apelował, by przywrócić ulicę Lecha Kaczyńskiego w Warszawie Szydło stwierdziła: „Rafał Trzaskowski powinien zaapelować do siebie, bo jeszcze jest prezydentem Warszawy i może spokojnie tę nazwę przywrócić”.

– Rafał Trzaskowski powiedział też, że będzie prezydentem, który będzie wspierał rząd i współpracował z nim. Ja sobie przypominam jak w styczniu 2016 r. była debata w Parlamencie Europejskim w Strasbourgu, zorganizowana w sprawie sytuacji w Polsce, debata zainicjowana przez europosłów PO. Przypominam sobie zachowanie Trzaskowskiego i to, co on wtedy robił, jak bardzo był aktywny w przygotowywaniu rezolucji przeciwko Polsce – mówiła Szydło.

– Nie wierzę, by nagle ten człowiek chciał wspierać rząd, podczas gdy w tak kluczowym momencie był przeciwko Polsce. Słowa są weryfikowane przez czyny i warto o tym pamiętać. Możemy mieć różne poglądy i się spierać, ale każdy z nas będzie dokonywał wyboru w dniu, w którym będziemy wybierać konkretnego kandydata. Warto kierować się rozsądkiem, własnymi przekonaniami, ale i zastanowić się, czy ten człowiek, na którego oddaję głos, będzie gwarantował Polsce i wszystkim Polakom to, że będziemy mogli o nim mówić naszego wspólnego dobra – dodała.

źródło:
Zobacz więcej