Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Nowa karta Teatru Telewizji. „Wykapany zięć” na żywo na antenie TVP1

Sztuka Krzysztofa Kędziory w reżyserii Pawła Szkotaka opowiada o życiu „ludzi z bloku”, ukazując perypetie współczesnej polskiej rodziny i międzypokoleniowe niesnaski (fot. fot. Katarzyna Bąba/TVP)

Pierwszy w Polsce, w czasie pandemii, Teatr Telewizji „na żywo” będzie transmitowany prosto z Teatru Powszechnego w Łodzi. Spektakl  „Wykapany zięć”, będzie można obejrzeć na antenie TVP1 już w najbliższy poniedziałek o godzinie 21.00. 

„W Teatrze Telewizji Polskiej Artyści mają nam coś ważnego do powiedzenia w języku sztuki”

Ruszył nowy sezon Teatru Telewizji. Rozmawialiśmy z Ewą Millies-Lacroix, dyrektor Agencji Kreacji Teatru Telewizji Polskiej.

zobacz więcej

Sztuka Krzysztofa Kędziory w reżyserii Pawła Szkotaka opowiada  o życiu „ludzi z bloku”, ukazując perypetie współczesnej polskiej rodziny i międzypokoleniowe niesnaski. Autor w zabawny sposób udowadnia jak silną potrzebą jest znalezienie w życiu  prawdziwej miłości i bliskości. 

Bohaterami sztuki  jest  dziewczyna szukająca męża, jej ukochani rodzice i babcia, wujostwo, przyszły pan młody i gospodarz domu. Intryga sztuki polega na pewnym zbiegu okoliczności i osnuta jest wokół bardzo ważnego zdarzenia, które poznacie państwo już w najbiższy poniedziałek w Teatrze Telewizji na antenie TVP1.

Komedia Krzysztofa Kędziory to sztuka nagrodzona w V „Komediopisaniu”, konkursie na napisanie współczesnej polskiej komedii organizowanym w Teatrze Powszechnym – Polskim Centrum Komedii.

Polska prapremiera odbyła się we wrześniu 2019 na deskach Teatru Powszechnego.

źródło:
Zobacz więcej