Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Partner Biedronia atakuje żonę Hołowni

Krzysztof Śmiszek jest prywatnie partnerem lidera Wiosny (fot.PAP/Mateusz Marek)

Popieram związki partnerskie, jednak dla mnie małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Nie znam osób tej samej płci, które planowałyby małżeństwo – oświadczyła w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” żona Szymona Hołowni. Jej wpis skrytykował poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek, prywatnie partner Roberta Biedronia.

Biedroń: Przed PiS byli tacy, którzy mówili, że są miasta lepszego i gorszego sortu

Nie damy się podzielić prawicy, nie damy sobie wmówić, że są lepsi i gorsi; chcemy jednej Polski – mówił w Pabianicach kandydat Lewicy na...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Urszula Brzezińska-Hołownia, żona kandydata na prezydenta – byłego prezentera TVN – Szymona Hołowni, w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” komentowała sprawy LGBT i związków partnerskich.

Jak oświadczyła, ona sama popiera związki partnerskie. „Jednak dla mnie małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. To moje stanowisko, ale zdaję sobie sprawę, że pokolenie mojej córki będzie to już postrzegało inaczej” – oznajmiła.

Pytana, dlaczego w świeckim państwie „zabraniać dwóm mężczyznom możliwość zawarcia małżeństwa” odparła, że to być może kwestia wychowania. „Nie znam osób tej samej płci, które planowałyby małżeństwo” – przyznała.

Na jej słowa zareagował Krzysztof Śmiszek, partner Roberta Biedronia. „Nigdy nie byłem w Ameryce Południowej. Czy to znaczy, że Ameryka Południowa nie istnieje?” – ironizował.

Przypomnijmy, w styczniu Szymon Hołownia pytany o to, czy jako prezydent podpisałby ustawę o związkach partnerskich kandydat odparł: „Jeżeli ja będę prezydentem, a wy to przegłosujecie – związki partnerskie dla osób tej samej płci – to ja nie miałbym problemu z podpisaniem tej ustawy”.

źródło:
Zobacz więcej