Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Nowy spot PiS. „Zgodne rządy czy koalicja chaosu?” [WIDEO]

Praca, nie kłótnie – ta maksyma przyświecała wspólnym rządom Zjednoczonej Prawicy oraz prezydenta Andrzeja Dudy przez ostatnie cztery i pół roku - powiedział w sobotę europoseł PiS Adam Bielan. Jego zdaniem, alternatywą dla zgodnych rządów ZP i Dudy jest „koalicja chaosu”. PiS zaprezentowało spot, w którym ukazano pozytywne efekty współpracy prezydenta Andrzeja Dudy z parlamentem i rządem.

Los polskich rodzin w ostatnich pięciu latach. Poprawił się?

Zdecydowana większość Polaków uważa, że w trakcie kadencji prezydenta Andrzeja Dudy poprawił się los polskich rodzin – tak wynika z sondażu...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Adam Bielan, szef sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy wskazywał na sobotniej konferencji prasowej, że maksyma „praca, nie kłótnie” przyświecała wspólnym rządom Zjednoczonej Prawicy oraz prezydenta Andrzeja Dudy przez ostatnie cztery i pół roku.

Jak dodał, to właśnie dzięki tej współpracy udało się szybko zrealizować kluczowe obietnice wyborcze i wprowadzić programy społeczne: 500+, 300+. 13. emerytura, a także obniżyć wiek emerytalny.

– Dzięki tej zgodnej współpracy między rządem, parlamentem a prezydentem udało się szybko przyjmować ważne ustawy w czasie kryzysu zdrowotnego związanego z epidemią koronawirusa. Zgodna współpraca rządu i prezydenta umożliwiła wprowadzanie kolejnych bardzo ważnych pakietów antykryzysowych w związku z globalnym kryzysem gospodarczym – wskazywał europoseł PiS.

Alternatywą dla tych „zgodnych rządów” – zdaniem Bielana – jest „koalicja chaosu”. – Skutki tego chaosu, tej politycznej awantury widzimy dzisiaj w Senacie opanowanym przez większość opozycyjną, który został przez opozycję zmieniony w izbę obstrukcji – wskazywał.

– Już niedługo Polacy w wyborach prezydenckich zdecydują, jakiego modelu współpracy chcą wprowadzenia w Polsce. Czy to będzie model zgodnej pracy na rzecz naszego kraju, czy to będzie jednak ciągła polityczna awantura i kłótnie – oświadczył.

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska wezwała opozycję do „zaprzestania obstrukcji i blokowania wyborów”. Apelowała o współpracę całej klasy politycznej w celu przeprowadzenia demokratycznych wyborów.

źródło:
Zobacz więcej