Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Strzelanina na Ukrainie. Szef MSW zapowiada wysokie wyroki

Policja zatrzymała 28 osób (fot. @AvakovArsen)

Szef ukraińskiego MSW Arsen Awakow zapowiada rozprawę z uczestnikami wczorajszej strzelaniny w podkijowskiej miejscowości Browary. W strzelaninie zostały ranne trzy osoby, policja zatrzymała 28 osób.

Strzelanina z udziałem stu osób. Zbiorowe zatrzymania

W Browarach pod Kijowem na Ukrainie w piątek rano doszło do strzelaniny z udziałem około stu osób, które zajmują się przewozami pasażerskimi....

zobacz więcej

W piątek rano w miejscowości wchodzącej w skład aglomeracji kijowskiej, w dzielnicy mieszkalnej, kilkadziesiąt osób uczestniczyło w konflikcie z użyciem broni palnej. Minister Awakow poinformował, że według danych policji w strzelaninie brało udział 67 osób. 28 z nich zostało zatrzymanych.

Minister podkreślił, że liczy, iż przy wsparciu prokuratury ci uczestnicy zdarzenia zostaną aresztowani i na długo pozostaną za kratami, aby więcej nie brać udziału w tego typu rozbojach i aby wynajmowanie płatnych bandytów się nie powtarzało.

Szef MSW wyjaśnił, że biorący udział w strzelaninie to osoby wynajęte przez skonfliktowanych ze sobą przewoźników pasażerów na trasie Kijów - Browary. Według Arsena Awakowa, konflikt był skutkiem nieprzejrzystych przetargów na przewozy osób, organizowanych przez lokalne władze.

W strzelaninie zostało rannych trzech jej uczestników. Kule uszkodziły okna okolicznych bloków mieszkalnych.

źródło:
Zobacz więcej