Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Resort zdrowia informuje o kolejnych zgonach z powodu koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o kolejnych 192 potwierdzonych badaniami przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W ostatnich godzinach – jak podał resort – zmarło osiem zarażonych pacjentek z COVID-19.

Kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży: MEN podał szczegółowe wytyczne

Ministerstwo edukacji opublikowało wytyczne, które będą obowiązywały w tym roku podczas organizacji wypoczynku wakacyjnego dzieci i młodzieży....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Mamy 192 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (93), mazowieckiego (33), łódzkiego (30), dolnośląskiego (13), małopolskiego (9), wielkopolskiego (8), podlaskiego (3), świętokrzyskiego (1), pomorskiego (1) i lubelskiego (1) – podał resort zdrowia.

„Ze względu na błędnie zaraportowany przez WSSE Bydgoszcz 1 przypadek osoby zakażonej informujemy, że odejmujemy go z wykazu” – dodano.

Ministerstwo poinformowało również o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem: 93-letniej kobiety w Gdańsku, 76-letniego mężczyzny w Raciborzu, 94-letniego mężczyzny w Kozienicach, 45-letniego mężczyzny w Radomiu, 83- i 71-letnich mężczyzn oraz 63-letniej kobiety w Warszawie, 83-letniej kobiety w Poznaniu. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem wyniosła 23 155 osób. 1051 osób nie żyje.

źródło:
Zobacz więcej