RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niemcy bardziej obawiają się o gospodarkę niż o własne zdrowie

61 proc. Niemców stwierdziło, że bardziej niż o własne zdrowie, obawia się załamania gospodarczego (fot. Shutterstock/canadastock)
61 proc. Niemców stwierdziło, że bardziej niż o własne zdrowie, obawia się załamania gospodarczego (fot. Shutterstock/canadastock)

Zdecydowana większość Niemców w okresie epidemii bardziej martwi się negatywnymi konsekwencjami ekonomicznymi niż własnym zdrowiem – wynika z najnowszego sondażu „Politbarometer” przeprowadzonego przez telewizję ZDF.

Niemcy uruchamiają nową elektrownię węglową

Nowa elektrownia na węgiel kamienny Datteln 4 ma zostać oficjalnie uruchomiona w sobotę 30 maja 2020 r. Operator poinformował, że wszystkie testy...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Z badań wynika, że prawie 60 proc. obywateli dobrze ocenia działania rządu w walce z „koronakryzysem”.

Aż 61 proc. Niemców stwierdziło, że bardziej niż o własne zdrowie, obawia się załamania gospodarczego. Tylko 33 proc. postawiło zdrowie na pierwszym miejscu.

Jednocześnie 12 proc. Niemców jest zdania, że pandemia wyjątkowo negatywnie wpłynie na ich sytuację materialną. 86 proc. wyraziło przekonanie, że tak nie będzie.

Jak wynika z sondażu, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to CDU/CSU uzyskałoby 39 proc. głosów, Zieloni – 19 proc. , a SPD – 15 proc. Notowania pozostałych partii spadły.

Sondaż przeprowadzono w dniach 26-28 maja na reprezentatywnej grupie 1377 dorosłych obywateli.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej