RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Bielan: Nielegalna zbiórka? PO sama sobie zrobiła ten kłopot

Pełnomocnik sztabu Andrzeja Dudy odniósł się również do sondaży, w których zyskuje Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Rafał Guz)
Pełnomocnik sztabu Andrzeja Dudy odniósł się również do sondaży, w których zyskuje Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Rafał Guz)

– Platforma sama zrobiła sobie ten kłopot, również dlatego, że przedłuża pracę nad ordynacją wyborczą w Senacie. Gdyby marszałek Senatu Tomasz Grodzki nie przetrzymywał tej ustawy, byłaby ona uchwalona, wybory byłyby zarządzone i PO miałaby czas na zorganizowanie zbiórki podpisów – ocenił europoseł PiS Adam Bielan, odnosząc się do o doniesień portalu tvp.info o nielegalnym zbieraniu podpisów na listach poparcia pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego.

Zbieranie podpisów pod listą Trzaskowskiego. Portal tvp.info ujawnia nagranie

W Warszawie zbierane są podpisy na listach poparcia dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego – ustalił portal tvp.info. Jeden z czytelników przekazał...

zobacz więcej

Jak ujawnił nasz portal, sympatycy prezydenta Warszawy prowadzą zbiórkę podpisów, mimo że wybory jeszcze nie zostały zarządzone.

W radiowej Jedynce Adam Bielan podkreślił, że ta sytuacja nie jest dla niego zaskoczeniem, bo od kilku dni wielu polityków PO „w pewnej nieostrożności” opowiadało o tym, że podpisy są już zbierane.

Pełnomocnik sztabu Andrzeja Dudy odniósł się również do sondaży, w których zyskuje nowy kandydat KO Rafał Trzaskowski.

– Do sondaży trzeba podchodzić spokojnie. Zarówno do tych dających zwycięstwo prezydentowi Andrzejowi Dudzie w I turze, jak i tych mówiących o tym, że czeka nas trudna walka w II turze – powiedział, dodając, że „nastawia się na bardzo trudną kampanię”.

– Apeluję do wszystkich zwolenników prezydenta Andrzeja Dudy o jak największe zaangażowanie. Z całą pewnością to nie będzie spacerek. Będziemy musieli bardzo mocno pracować, żeby te wybory wygrać – stwierdził.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej