Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

II tura w nowym sondażu. Reelekcja Andrzeja Dudy coraz bardziej niepewna

Coraz gorsze wyniki sondażowe Andrzeja Dudy (fot. Shutterstock/Cezary Wojtkowski)

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w niedzielę, nie skończyłoby się na pierwszej turze. W drugiej z każdym z opozycyjnych kandydatów wygrywa obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda. Jednak w trzech wariantach jest to wygrana o włos.

Duda i Trzaskowski odkryli karty. To dwa różne światy

Nie wiadomo jeszcze, jaki, będzie ostateczny budżet odbudowy UE. Jednak już na etapie projektów widać, że istnieją również dwa pomysły zarówno na...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Sondaż pracowni Social Changes opublikował portal wPolityce.pl. Przewaga obecnego prezydenta zmalała w porównaniu z poprzednimi badaniami, jednak to Andrzej Duda wciąż pozostaje liderem wyborczego wyścigu.

Gdyby Andrzej Duda wszedł do II tury z Rafałem Trzaskowskim, nowy kandydat po wywalczyłby aż 49 proc. poparcia. To wzrost w porównaniu do poprzedniego badania – ostatnio zanotowałby w II turze 46 proc.

Gdyby rywalem obecnego prezydenta w II turze został Szymon Hołownia, przegrałby również w stosunku 49 proc. wobec 51 proc. (poprzednio 48 proc. wobec 52 proc.).

Podobnie w przypadku lidera PSL. Wynik konfrontacji Andrzeja Dudy z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem to również 51 proc. do 49 proc. (poprzednio 55 proc. do 45 proc.).

Słabszy wynik zanotowałby kandydat Lewicy Robert Biedroń, na którego w II turze głosowałoby 47 proc. (poprzednio 43 proc. wobec 57 proc.). Kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak uzyskałby w konfrontacji z prezydentem 44 proc. wobec 56 proc. na Andrzeja Dudę (poprzednio 39 proc. wobec 61 proc.).

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 22 do 25 maja 2020 roku. Badanie zostało przeprowadzone na próbie 1056 Polaków.

źródło:
Zobacz więcej