Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Przeszukania w całym kraju. Chodzi o miliony strat i spółkę z Senegalu

Sprawa jest rozwojowa (fot. CBA)

Funkcjonariusze CBA dokonali przeszukań w kilkudziesięciu miejscach w całym kraju. Zabezpieczono dokumenty i dane elektroniczne. Sprawa dotyczy oszustw na szkodę zakładów chemicznych Police i senegalskiej spółki.

Faktury na pół miliona. CBA zatrzymało czterech mężczyzn

Agenci CBA zatrzymali cztery osoby w śledztwie dotyczącym fikcyjnych faktur na prawie pół miliona złotych. W tej sprawie już 15 osób usłyszało...

zobacz więcej

Jak mówi portalowi tvp.info rzecznik CBA Temistokles Brodowski, czynności dokonano z inicjatywy delegatury Biura w Szczecinie. Przeszukano prawie 30 miejsc na terenie całego kraju, w akcji brało udział 100 agentów.

Śledztwo, w ramach którego dokonano czynności, dotyczy m.in. oszustwa na szkodę zakładów w Policach. Sprawę nadzoruje Prokuratura Regionalna w Szczecinie.

Samo śledztwo dotyczy „wyrządzenia szkody majątkowej na kwotę 87 mln zł przy zawarciu i wykonywaniu umowy na sprzedaż akcji senegalskiej spółki African Investment Group”.

– Zgromadzono obszerny materiał dowodowy, będzie on szczegółowo analizowany – wskazuje Brodowski i zaznacza, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Senegalska African Investment Group była spółką zależną Zakładów Chemicznych Police. W 2013 r. Police kupiły większościowy pakiet akcji AfrIG za 28,85 mln dol. W 2018 r. roku AfrIG złożyła wniosek o otwarcie postępowania upadłościowego.

źródło:
Zobacz więcej