Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Ekspert: Stan naszej gospodarki jednym z lepszych w Europie

– W Polsce mamy relatywnie stan w Europie jeden z lepszych. Na razie koszty podjętych działań są u nas bardzo niskie – ocenił sytuację ekonomiczną Polski w dobie pandemii prof. Witold Modzelewski z UW. Ekspert był gościem programu „Twój Wybór” w TVP3 Warszawa.

„Wiele stolic to kontestuje”. Minister ds. UE o Funduszu Odbudowy Gospodarczej

– To jest bardzo kontestowane w bardzo wielu stolicach, które przez te ostatnie 2 lata robiły wszystko, by poziom transferów finansowych do Europy...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Prof. Modzelewski przypomniał, że jako beneficjent zapowiadanego Funduszu Odbudowy Gospodarczej UE, Polska znajdzie się na trzecim miejscu, po Włoszech i Hiszpanii, które zapłaciły największą cenę za epidemię.

– Wszędzie był to bardzo kosztowny sposób. Metoda, którą zastosowano jest metodą kosztowną. Nie chcę jej oceniać, czy były alternatywy dla zastosowanych obostrzeń – powiedział.

Modzelewski odniósł się też do sytuacji samej Polski.

– Jest to jeden z najmniejszych relatywnie, w relacji do PKB skutków ujemnych. Oczywiście on będzie, te 4-4,5 proc. PKB to jest pewne. (…) To jest relatywnie stan w Europie jeden z lepszych. Na razie koszty podjętych działań są u nas relatywnie bardzo niskie – dodał.

źródło:
Zobacz więcej