Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Wniosek o odwołanie Sasina odrzucony. „Mam do wicepremiera pełne zaufanie”

Wicepremier Jacek Sasin oskarżył opozycję o niedopuszczenie do wyborów(fot. PAP/Leszek Szymański)

Sejm odrzucił w czwartek wieczorem wniosek Koalicji Obywatelskiej o odwołanie wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. W debacie poprzedzającej głosowanie premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że ma do Sasina pełne zaufanie, a wniosek posłów opozycji uważa za kuriozalny.

Wicepremier objęty kwarantanną. „Miałem kontakt z osobą zakażoną”

Miałem kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, obecnie odbywam kwarantannę – poinformował w mediach społecznościowych wicepremier, minister aktywów...

zobacz więcej

Inicjatywa Koalicji Obywatelskiej miała związek z przygotowaniami do wyborów korespondencyjnych, które rząd chciał przeprowadzić w maju.

Głosowanie się nie odbyło, jednak zgodnie z uchwaloną 6 kwietnia ustawą w tej sprawie, to właśnie minister aktywów państwowych miał być odpowiedzialny za przygotowania do wyborów. Wydrukowane zostało m.in. ok. 30 mln pakietów wyborczych. Portal TVN24 ujawnił kilka dni temu, że przygotowania do wyborów kosztowały 70 mln złotych.

Jacek Sasin odpierał w Sejmie zarzuty. – Małgorzata Kidawa-Błońska, senatorowie opozycji, parlamentarzyści i samorządowcy – to są ci odpowiedzialni za niedopuszczenie do wyborów i za straty, które z tego wynikają – mówił.

Premier dziękował Jackowi Sasinowi za „znakomite działania” podczas pandemii koronawirusa. Wskazał, że jest on członkiem Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz specjalnego zespołu do zarządzania kryzysem gospodarczym.
br/> Nawiązał też do tarczy antykryzysowej podkreślając, że przy pracach nad nią pracował m.in. Sasin. – Mam do premiera Sasina nie tylko pełne zaufanie, ale mam pełne przekonanie, że pan premier Sasin jest najlepszą osobą stojącą na straży polskiego kapitału, polskich spółek skarbu państwa, polskiej własności – zaznaczył Morawiecki.

źródło:
Zobacz więcej