Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„Szkalowano starszą panią”. Senator PiS przypomniała sprawę matki Andrzeja Dudy

– Przypomnę, że kiedy 5 lat temu matka urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy, starsza pani, wzięła kartkę, poszła z nią do pracy i poprosiła o kilka podpisów, zupełnie spontanicznie, ale można już było je zbierać, rozpętała się burza – powiedziała w programie „Twój Wybór” w TVP3 Warszawa senator PiS Maria Koc, nawiązując do nielegalnego zbierania podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. Jak z kolei stwierdził senator Lewicy Wojciech Konieczny, władze PO powinny się odciąć od tej sprawy.

„Będziesz w PO, to będę cię, k***a, bronił jak niepodległości”. Oświadczenie Samuela Pereiry

Szanowni politycy, zamiast atakować dziennikarzy, zastraszać i grozić posłańcom złych dla was informacji – spróbujcie wyciągnąć wnioski z...

zobacz więcej

Konieczny nazwał „niedźwiedzią przysługą" „oddolne działanie działaczy PO, którzy z nadgorliwości próbują pomóc kandydatowi". Jak stwierdził, władze PO powinny się odciąć od sprawy.

– Zbieranie podpisów pod kandydatem, kiedy jeszcze nie są ogłoszone wybory jest karalne. Za wiele sygnałów z Polski dobiega, by to wyglądało na oddolną akcję – powiedziała Koc.

– Przypomnę, że kiedy 5 lat temu matka urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy, starsza pani, wzięła kartkę, poszła z nią do pracy i poprosiła o kilka podpisów, zupełnie spontanicznie, ale można już było je zbierać, rozpętała się burza. Media żyły tym całymi dniami i tygodniami, szkalowano tę kobietę. Wytaczano ciężkie działa przeciwko tej starszej kobiecie, że zebrała kilka podpisów zakładzie pracy, a tu nie ma jeszcze ogłoszonych wyborów, a podpisy PO zbiera – dodała.

Senator odniosła się do zdarzenia z 2015 r., kiedy na jeden z wykładów pracująca na krakowskiej AGH Janina Milewska-Duda, matka przyszłego prezydenta, przyniosła kartę do zbierania podpisów.

źródło:
Zobacz więcej