Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Polska proponuje zapaśnicze mistrzostwa Uniii Europejskiej i strefy Schengen

Pod koniec tygodnia polską propozycją zajmie się Komisja Techniczna UWW (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Międzynarodowa Federacja Zapaśnicza (United World Wrestling) przedyskutuje w przyszłym tygodniu propozycję Polski w sprawie zorganizowania mistrzostw krajów Unii Europejskiej i strefy Schengen.

Polski piłkarz rozbił lamborghini za milion

Wypadek z udziałem lamborghini wartego ponad milion złotych w Wyszogrodzie w woj. mazowieckim. Za kierownicą sportowego auta siedział młodzieżowy...

zobacz więcej

- Rozmawiałem na ten temat z prezydentem UWW Nenadem Lalovicem, który zainteresował się naszą propozycją. Nasza inicjatywa spodobała się szefowi europejskiej centrali (CELA) Ceno Cenowowi - powiedział prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Moskwie w 1980 roku Andrzej Supron.

Dodał, że „tegoroczne mistrzostwa Europy kadetów w obu stylach miały odbyć się w Katowicach w czerwcu. Ze względu na pandemię koronawirusa zostały przełożone na inny termin. W miarę spowalniania zagrożenia i otwarcia granic można by zorganizować mistrzostwa krajów Unii Europejskiej i strefy Schengen w naszym kraju”.

Koronawirus spowodował przewrócenie zapaśniczego kalendarza i w tej sytuacji wszyscy sportowcy marzą, aby jak najszybciej wyjść na matę w jakimś wielkim turnieju.

Według Suprona mistrzostwa państw wchodzących w skład Unii Europejskiej oraz strefy Schengen mogłyby spowodować jeszcze większe zainteresowanie sportem zapaśniczym i stworzyć szanse wywalczenia medali przez sportowców z krajów, które nie zaliczają się do zapaśniczych potęg. Jak podkreślił, impreza nie obciążyłaby ani PZZ, ani Ministerstwa Sportu, bowiem i tak wydatki były zaplanowane na wspomniane ME kadetów.

Pod koniec tygodnia polską propozycją zajmie się Komisja Techniczna UWW, która przedstawi stanowisko w tej sprawie na przyszłotygodniowe posiedzenie Komitetu Wykonawczego UWW.

źródło:
Zobacz więcej