Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Bestialsko zabił psa. Sąd nakazał prace społeczne

Ten wyrok burzy krew w żyłach. 23-latek z zimną krwią parokrotnie przejechał psa a następnie nagrał udrękę i śmierć zwierzęcia. Nagranie opublikował w internecie. Sędzia Marek Zachariasz skazał zwyrodnialca na zaledwie 40 godzin prac społecznych miesięcznie przez dwa lata.

Tymczasowy areszt dla 21-latka, który celowo przejechał psa

Na trzy miesiące aresztował sąd 21-latka, który celowo kilkakrotnie przejechał psa samochodem, a nagranie z zapisem tego czynu opublikował w...

zobacz więcej

23-letni mieszkaniec gminy Syców na Dolnym Śląsku, Rafał B. z premedytacją kilkakrotnie przejechał samochodem psa. Nagranie umieścił u internecie..

Mężczyzna usłyszał zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. W sprawie Rafała B., zapadł bulwersujący, bo niezrozumiale łagodny wyrok.

Sąd Rejonowy w Częstochowie skazał Rafała B., prace społeczne w wymiarze 40 godzin miesięcznie, nawiązkę na rzecz organizacji prozwierzęcych w wysokości 10 tysięcy złotych oraz pokrycie kosztów sądowych w wysokości ponad 20 tysięcy zł.

– Sąd wydał wyrok nakazowy, wymierzył oskarżonemu karę dwóch lat ograniczenia wolności z obowiązkiem nieodpłatnej kontrolnej pracy na cele społeczne w wymiarze 40 godzin w stosunku miesięcznym. Na poczet tej kary zaliczył okres rzeczywistego pozbawienia wolności. Orzekł nawiązkę w kwicie 10 tys. zł, zakaz posiadania zwierząt na okres 10 lat i obciążył oskarżonego kosztami i opłatami w sprawie – komentował Dominik Bogacz z Sądu Okręgowego w Częstochowie.

– Wyrok nie ma uzasadnienia, bo takie wyroki są uzasadnianie na piśmie, więc nie mogę wypowiedzieć się jednoznacznie, dlaczego sąd uznał, że taka kara jest wystarczająca – tłumaczył.

Wyrok sędziego Marka Zachariasz został zaskarżony przez prokuraturę i organizacje pro-zwierzęce.

źródło:
Zobacz więcej