RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

#Minęła20: Gdzie Rafał Trzaskowski powinien poszukać oszczędności?

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski domaga się od rządu wstrzymania ważnych dla kraju inwestycji, by pozyskać fundusze na walkę ze skutkami pandemii, tymczasem sam jako prezydent Warszawy wydaje pieniądze na kontrowersyjne przedsięwzięcia – ocenił w programie #Minęła20 Michał Rachoń.

Rafał Trzaskowski debatował o nowej telewizji publicznej. Bez TVP Info i bez Wiadomości [WIDEO]

– Odbyłem debatę z ekspertami, która miała na celu przygotowanie konkretnych rozwiązań dotyczących nowej TV publicznej – poinformował w mediach...

zobacz więcej

Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski zaapelował do rządu o wstrzymanie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego i przekopu Mierzei Wiślanej.

W programie #Minęła20 Michał Rachoń ocenił , że „obie te inwestycje są ostro krytykowane przez dwa państwa, które tradycyjnie zwalczają wszelkie przedsięwzięcia, które zwiększają niezależność i siłę gospodarczą państwa polskiego". Jak dodał, przekop Mierzei nie podoba się m.in. Rosji, z kolei budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego „stanowi zagrożenie dla interesów Berlina".

Trzaskowski sugerował przekazanie zaoszczędzonych środków m.in. na walkę ze skutkami pandemii. W opinii Rachonia prezydent Warszawy „jest zbyt nieudolny, żeby wydać pieniądze, które dokładnie na ten cel dostał od rządu” w ramach tarczy antykryzysowej, a na które czekają teraz warszawscy przedsiębiorcy.

Jak mówił gospodarz #Minęła20, prezydent stolicy przeznaczył natomiast prawie 4 mln zł na kontrowersyjne szkolenia, m.in. z „taktyki miejskiej” oraz „edukacji antykapitalistycznej”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej