Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Karty, na których zbierano nielegalne podpisy, nieważne? Dziennikarz pyta PKW

Portal tvp.info ustalił, że w jednym z lokali na terenie stolicy zbierane są podpisy poparcia dla kandydata Koalicji Obywatelskiej (fot. TVP Info)

„Pytanie do Państwowej Komisji Wyborczej. Czy karta do zbierania podpisów, w której usunięto datę wyborów, jest zgodna ze wzorem karty opublikowanym na stronie PKW, wg którego zmiany w karcie (wykropkowane miejsca) dotyczyć mogą tylko nazwy komitetu i nazwiska kandydata?”– napisał na Twitterze Daniel Liszkiewicz, zastępca szefa publicystyki TVP Info.

Nielegalna zbiórka podpisów. Będzie zawiadomienie do prokuratury

– Jako klub przygotujemy w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury, PKW i UODO – mówi portalowi tvp.info radny PiS z Pragi-Południe Marek...

zobacz więcej

Do wpisu Liszkiewicz dołączył wzór karty oraz zdjęcie karty, na której zbierano podpisy na Trzaskowskiego. Widać pomiędzy nimi różnice. O ile w pierwszym przypadku wykropkowane jest miejsce na nazwisko kandydata, to w drugim zostawiono puste pole na dokładną datę wyborów.

Stąd dziennikarz zadał pytanie PKW, czy takie karty w ogóle można uznać za ważne.

Portal tvp.info ustalił, że w jednym z lokali na terenie stolicy zbierane są podpisy poparcia dla kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Nasi reporterzy udali się pod wskazany adres. Na miejscu okazało się, że taka sytuacja faktycznie ma miejsce. Biuro prowadzi radna Koalicji Obywatelskiej Bożena Manarczyk, której w kampanii samorządowej osobistego poparcia udzielił Rafał Trzaskowski.

źródło:
Zobacz więcej