RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Głowa lisa utknęła w feldze. Nietypowa akcja ratunkowa

Na ratunek zwierzęciu ruszyli strażacy i organizacja Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals (fot. RSPCA)
Na ratunek zwierzęciu ruszyli strażacy i organizacja Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals (fot. RSPCA)

W jednym z przydomowych ogrodów w Londynie znaleziono lisa, którego głowa utknęła w aluminiowej feldze. Na ratunek zwierzęciu ruszyli strażacy i organizacja Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals. Akcja zakończyła się pomyślnie.

We wrocławskim zoo urodził się manat. Prawdopodobnie samiec

We wrocławskim zoo po raz trzeci w historii tego ogrodu urodził się manat. Zwierzęta te zagrożone są wyginięciem, a ich populacja w ogrodach...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w zeszły czwartek. W ogrodzie jednego z domów leżało zapasowe koło. Prawdopodobnie lis chciał zajrzeć do felgi. Jednak jego ciekawość poniosła za sobą konsekwencje. Głowa zwierzęcia utknęła w środku.

Właściciele domu zauważyli przerażonego lisa, gdy wrócili do domu. Chcieli mu nawet pomóc nakładając na jego szyję smar, który mógłby pomóc wyciągnąć głowę. To jednak nie zadziałało.

Właściciele, którzy nie dali rady pomóc zwierzęciu wezwali straż i organizację, RSPCA. Dzięki użyciu specjalnego sprzętu do cięcia metalu udało im się uratować lisa. Na szczęście zwierzę nie było ranne i mogło zostać wypuszczone na wolność.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej