Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

MKiDN wydało wytyczne dot. prowadzenia zajęć na uczelniach artystycznych

W komunikacie MKiDN podano m.in., że w pomieszczeniu, w którym odbywają się zajęcia nie powinny przebywać osoby postronne (fot. Education Images/Universal Images Group via Getty Images)

MKiDN opublikowało na stronie internetowej wytyczne dotyczące prowadzenia lekcji na uczelniach artystycznych. Jak podał resort kultury, wdrożenie tych zasad w istotny sposób powinno ograniczyć ryzyko zakażenia podczas prowadzenia zajęć.

Studenci w wyjątkowych przypadkach mogą odbywać zajęcia stacjonarne

Jeśli zajęcia, ze względu na swoją specyfikę, nie mogą być przeprowadzone w sposób zdalny, to możliwe jest prowadzenie ich w siedzibach uczelni lub...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W komunikacie podano m.in., że w pomieszczeniu, w którym odbywają się zajęcia nie powinny przebywać osoby postronne. Każda osoba ma korzystać z własnych przyborów, a przedmioty używane wspólnie, jeżeli nie są to materiały jednorazowe, powinny być dezynfekowane. Zalecono, aby posiłki spożywać w czasie przerw między zajęciami.

Jak poinformowano, uczestnicy oraz prowadzący zajęcia powinni mieć osłonięte usta podczas lekcji oraz poza nimi, kiedy znajdują się na terenie uczelni. Przed wejściem do sali, gdzie odbywają się zajęcia uczestnicy powinni umyć dokładnie ręce wodą z mydłem i zdezynfekować je lub założyć rękawiczki, a środki te powinna zapewnić uczelnia.

Z komunikatu wynika, że miejsca do siedzenia w sali wykładowej, ale również w przestrzeni, w której osoby przebywają poza zajęciami należy zorganizować w taki sposób, aby pomiędzy osobami zachowany był co najmniej dwumetrowy odstęp w każdym kierunku.

Minister nauki zabrał głos ws. wakacji dla studentów. Będzie inaczej niż w szkołach

W tym roku w indywidualnych przypadkach wakacje na uczelniach będą najprawdopodobniej krótsze – powiedział „Super Expressowi” nowy minister nauki i...

zobacz więcej

W przypadku zajęć praktycznych w pracowniach stanowiska powinny być zorganizowane w taki sposób, aby zapewnić bezpieczny odstęp pomiędzy uczestnikami lub zmniejszyć liczebność grupy lub oddzielić poszczególne stanowiska przegrodami np. z pleksi.

Zalecono również, aby drzwi do pomieszczeń wykorzystywanych przez uczestników zajęć były w miarę możliwości otwarte. „Jeżeli ze względów bezpieczeństwa lub innych, drzwi nie mogą być otwarte, klamki i powierzchnie, które mogą być dotykane powinny być regularnie dezynfekowane” – podano.

źródło:
Zobacz więcej