Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

103-latka o polskich korzeniach pokonała COVID-19

Jennie Stejna ma polskie korzenie (fot. Archiwum Rodziny Gunn)

103-letnia Jennie Stejna, pensjonariuszka jednego z domów opieki w Massachusetts, wyzdrowiała z COVID-19 – informuje USA Today. Pokonanie choroby uczciła ulubionym piwem. Jak się okazuje, kobieta ma polskie korzenie.

Zabili własne dziecko. Chcieli je ochronić przed koronawirusem

Zmarła pięciomiesięczna dziewczynka, której rodzice podali krew żółwia. Miksturę tę miał polecić rodzicom haitański szaman; to miał być lek na...

zobacz więcej

O zmaganiach seniorki z chorobą opowiedziała jej wnuczka, Shelley Gunn. Jak wyjaśniła, Jennie zachorowała trzy tygodnie temu. Była w ciężkim stanie. Obawiała się już, że nie wyzdrowieje i telefonicznie pożegnała się ze swoimi bliskimi.

Zapytana przez męża wnuczki, czy jest gotowa pójść do nieba, odpowiedziała: „Do diabła, tak”.

Ostatecznie przeżyła jednak atak koronawirusa i wróciła do zdrowia, jako pierwsza z grupy chorych na Covid-19 ze swojego domu opieki. Od personelu dostała ulubione piwo, którym uczciła pokonanie choroby.

Stejna całe życie mieszkała w Massachusetts. Jej mąż, Teddy, zmarł w 1992 roku w wieku 82 lat. Pobrali się w 1938 roku i razem przezyli 54 lata. Ma dwoje dzieci, troje wnuków, czworo prawnuków i troje prawnuków.

źródło:
Zobacz więcej