Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Policjant na rolkach gonił poszukiwanego. Obezwładnił go i przekazał kolegom

Policjanci podkreślają, że policjantem jest się także po służbie (fot. Anita Pouchard Serra/Bloomberg via Getty Images)

Policjant ze Świebodzina jeżdżąc w wolnym czasie na rolkach zauważył poszukiwanego mężczyznę. Powiadomił kolegów, a kiedy mężczyzna zaczął uciekać, rzucił się w pogoń. – Dogonił uciekiniera i obezwładnił, po czym przekazał kolegom – mówi portalowi tvp.info mł. asp. Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Policjant po służbie uratował bociana [WIDEO]

zobacz więcej

Interwencję podjął sierżant Kamil Biernacki na co dzień pracujący w zespole patrolowo-interwencyjnym w Świebodzinie. Właśnie wracał z rolek, kiedy zauważył, jak poszukiwany 29-latek wchodzi do supermarketu.

Policjant powiadomił dyżurnego, a sam postanowił poczekać pod sklepem. W chwili, kiedy poszukiwany mężczyzna wychodził z hali na parking, wjeżdżał radiowóz. Na jego widok mężczyzna rzucił się do ucieczki. A za nim policjanci.

– Najszybszy okazał się sierżant Kamil Biernacki na rolkach – wyjaśnia rzecznik KPP w Świebodzinie. „Rolkarz” obezwładnił uciekiniera i przekazał kolegom, którzy założyli mu kajdanki. 29-latek najbliższe pół roku, zgodnie z wyrokiem sądu, spędzi w celi.

Sierżant Kamil Biernacki z Policji w Świebodzinie (fot. Policja lubuska)

źródło:
Zobacz więcej