Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Ministrowie w ratuszu ws. blokowania pieniędzy przedsiębiorcom. Trzaskowskiego w pracy nie było

Apeluję do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, by wrócił do swoich obowiązków i skupił się na tym, co dziś najważniejsze, a najważniejsza jest pomoc dla mikroprzedsiębiorców – mówił szef KPRM, poseł PiS Michał Dworczyk po interwencji poselskiej w warszawskim ratuszu. Nowego kandydata PO na prezydenta w ratuszu nie zastano.

Hołownia zrezygnuje i zostanie prezydentem Warszawy? Kto rozważa taki deal?

PO rozważa złożenie Hołowni nietypowej propozycji – wycofanie się z kandydowania, w zamian za poparcie go w wyborach na prezydenta Warszawy – takie...

zobacz więcej

Dworczyk powiedział na briefingu prasowym, że rząd przeznaczy 400 mld zł łącznie na pomoc dla przedsiębiorców, a od 1 kwietnia mikroprzedsiębiorcy mogą ubiegać się o wsparcie na kwotę 5 tys. zł.

– W Warszawie ponad 110 tys. – według posiadanych przez nas danych – takich wniosków zostało złożonych. Na dzień wczorajszy według naszej wiedzy rozpatrzonych zostało nieco ponad 16 tys. wniosków – mówił szef KPRM.

Dworczyk podkreślał, że wraz z dwoma innymi posłami PiS – szefem gabinetu politycznego premiera Krzysztofem Kubowem i rzecznikiem rządu Piotrem Müllerem – chciał dowiedzieć się, ile osób w urzędzie miasta i strukturach administracji zajmuje się tym problemem oraz uzyskać informacje dotyczące pomysłu warszawskiego ratusza, jak rozwiązać ten problem.

– Panowie prezydenci przedstawili nam szereg informacji, wskazali na szereg wyzwań, z którymi muszą się mierzyć i zapewnili, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te problemy zostaną rozwiązane przez zarząd miasta. My oczywiście podtrzymujemy taką deklarację, że jeżeli pan prezydent Trzaskowski nie radzi sobie z tą sytuacją, to oczywiście jako rząd możemy pomóc – powiedział Dworczyk.

– Przy tej okazji muszę zaapelować do pana prezydenta Trzaskowskiego, którego dzisiaj też nie było, w każdym razie nas nie przyjął, więc zakładamy, że go nie było, żeby wrócił do swoich obowiązków i skupił się na tym, co jest dzisiaj najważniejsze, a najważniejsza jest pomoc dla mikroprzedsiębiorców – dodał Dworczyk.

źródło:
Zobacz więcej