Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Premier: Trzeba wesprzeć branżę meblarską w przygotowaniu do skoku eksportowego

Trzeba wesprzeć branżę meblarską, by mogła przygotować się do skoku eksportowego – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowej wizyty w siedzibie firmy meblarskiej „FURNIKO Concept Warszawa”.

„Głos Polski w Europie jest słyszany”. Propozycje UE na walkę z kryzysem

– Widzimy, że nasze postulaty przebiły się do partnerów w Europie Zachodniej; to dowód, że głos Polski w Europie jest słyszany, uwzględniany i...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Polska przed koronawirusem rosła jako potęga meblarska na całym świecie. W Europie tylko Niemcy i Włosi eksportowali więcej niż Polacy. Dzisiaj musimy zadbać przede wszystkim o to, żeby polskie firmy meblarskie przetrwały pandemię i żeby mogły z powrotem być gotowe do skoku eksportowego – mówił szef rządu.

Jak powiedział, odwiedzana przez niego firma korzysta z polskiego wzornictwa i współpracuje z lokalną uczelnią, a jedna trzecia jej produkcji idzie na eksport.

Premier podkreślił, że taka współpraca w ramach łańcucha powiązań gospodarczych w Polsce jest bardzo istotna, podobnie jak eksport. – Dzięki temu, środki z zagranicy przypływają do Polski – podkreślił Morawiecki.

źródło:
Zobacz więcej